dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » HD DVD, Blu-ray, HDTV Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
MKV file formátum
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
laclac
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 01, 2008 8:51 pm     Hozzászólás témája: MKV file formátum
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Szervusztok,
Korábban szedtem le a netről MKV file-ban filmet, amit asztali DVD lejátszóval (DIVX-et is tud) lejátszható formátumba szeretnék átalakítani. Az eredeti MKV file neve: PlanetEarth_EP01_FromPoletoPole_HDDVD_Dual.mkv
tartalma:

Track 1: video(V_MS/VFW/Fourcc,WVC1)
Track 2: audio(A_AC3)
Track 3: audio(A_AC3)
Track 4: subtitles(S_TEXT/UTF8)
Track 5: subtitles(S_VOBSUB)
Chapters

Ha egy asztali DVD/DivX-es lejátszóval lejátszható file-t akarok kapni, akkor melyik trackokat kell kiválasztanom? Ha csak az elsőt választom ki, a következő tartalmú kis text file-t kapom:
CHAPTER01=00:00:00.000
CHAPTER01NAME=CHAPTER1
CHAPTER02=00:08:52.000
CHAPTER02NAME=CHAPTER2
CHAPTER03=00:19:09.000
CHAPTER03NAME=CHAPTER3
CHAPTER04=00:31:06.000
CHAPTER04NAME=CHAPTER4
CHAPTER05=00:41:13.000
CHAPTER05NAME=CHAPTER5

Pedig én egy lejátszható file-t szeretnék. Az átalakítás közben megjele
nik egy dialogbox, de a tartalma üres. A software neve, amivel csinálom: MKVExtractGUI 1.6.4.1.Nekem valahogy úgy tűnik, mitha a szoftver bugos lenne. Köszönöm a segítséget.

Üdv,
Laci.
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 01, 2008 8:51 pm     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 02, 2008 10:36 am     Hozzászólás témája:
Próbáld meg átkonvertálni DVD-re ConvertXtoDVD programmal.

Több mint valószínű, sött mi több, hogy az mkv fájlodban HD minőségű videó van.

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

laclac
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 26, 2008 8:23 pm     Hozzászólás témája:
Szervusztok,

Még némi információra van szükségem: a ConvertXtoDVD időközben shareware lett. Ismertek-e olyan free szoftvert, ami az MKV-ből asztali DVD által is lejátszható formátumot ad?Köszi.

Üdv,
Laci.
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 26, 2008 8:44 pm     Hozzászólás témája:
Viszont a free verziója, a DivxToDVD ismeri az mkv formátumot.
Próbáld meg azzal. Smile

A DivxToDVD letöltése a honlapról megoldható.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Márc. 04, 2008 11:13 am     Hozzászólás témája:
Hello!!!

Nemrég szereztem be egy lg full hds tvt, gépről próbáltam mkv formátumú filmet indítani (Sempron 2800 + , 1Giga ram, Ati radeon 9600 xt, 256MB) de a hang csúszik kb 5 mpet, gondolom gyenge a gépem kicsit neki (wmw kiterjesztésű hds filmelőzeteseket vitte simán). Esetleg vmi trükkel el elhet érni hogy lejátssza a gépem az mkv kiterjesztésű cuccot, vagy csak egy erősebb gép oldaná meg a problémámat??
Köszi!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Márc. 04, 2008 11:57 am     Hozzászólás témája:
Szia,

Én a Gom Player lejátszót használom, és nagyjából elfogadhatóan viszi a gépemen. Nekem sincs egy erőművem. Smile

Próbáld ki.

A honlapról le is töltheted a magyar verzióját: http://dvdx.hu/index.php?optio.....amp;id=104

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 8:08 am     Hozzászólás témája:
Én is a GOM-ot használom, de sajnos elcsúszik a hang a képtől...
Azért kösz a tippet.

dvdX írta:
Szia,

Én a Gom Player lejátszót használom, és nagyjából elfogadhatóan viszi a gépemen. Nekem sincs egy erőművem. Smile

Próbáld ki.

A honlapról le is töltheted a magyar verzióját: http://dvdx.hu/index.php?optio.....amp;id=104
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 12:12 pm     Hozzászólás témája:
Elképzelhető, hogy maga a film is csúszik alapból.
Azt viszont, akkor szét kell kapni, és újraigazítani.

Próbáld ki egy másik gépen, hogy ott hogyan megy.

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 7:22 pm     Hozzászólás témája:
Sajnos minden film csúszik kb 5 mpet, van amelyik akad is... Ma kipróbáltam, hogy leszedtem minden kodeket és csak Core AAC-t raktam fel, de így is csúszik sajnos.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 10:03 pm     Hozzászólás témája:
Szerintem a gépnek elégnek kell lennie.
Én próbáltam notebook-on(1700 mhz, DDR2 704 MB ram, 64 MB VGA), és nagyjából fut a FULL HD-és film is(1080p). Igaz, néha-néha megakad. De megy csúszás nélkül.
Az asztali PC-émbe DDR1 van, és ott már sajnos teljesen esélytelen a HD-és film.

A Ramod milyen DDR1, vagy DDR2?

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 10:24 pm     Hozzászólás témája:
DDR 1-es ramom van. Ha ddr2-es lenne az megoldaná a gondomat??

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 05, 2008 11:14 pm     Hozzászólás témája:
Mielőtt veszel DDR2-es ramot (ha jó a gépedbe), próbáld ki egy másik gépen, amiben DDR2-es van.

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Márc. 06, 2008 10:28 am     Hozzászólás témája:
Gondoltam kérek kölcsön ramot, aztán úgy kipróbálom, de közben megnéztem az alaplap leírsát (Abit NF7), nem támogatja a DDR2-t... Sajna így jártam...

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Márc. 06, 2008 11:11 am     Hozzászólás témája:
Sajnálom. Sad
Érdemes kipróbálnod egy másik gépen, mielőtt belevágsz egy nagyobb fejlesztésbe, hogy letudd játszani a HD-és filmeket.
Egy Core Duo 2 pl. nem rossz választás.

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 07, 2008 12:51 pm     Hozzászólás témája:
Hali!!
Néhány újabb kérdésem lenne az mkv file-okkal kapcsoaltban.
Beszereztem egy olyan dvd lejátszót, ami felkonvertálja a dvdket elvileg 1080p-be (http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/features.do?group=mp3playerscamerascamcorders&type=dvdplayers&subtype=dvdplayer&model_cd=DVD-1080P7/XEH)
Kérdésem az lenne, ha én szedek le mkv kiterjesztésű hd felbontású filmeket, azokat vajon le tudom játszani ezzel? Ha dvdbe konvertálom ,akkor gondolom elveszik az 1080p hiszen nem az a dvd szabvány(pedig nekem pont ez lenne a lényeg).

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 07, 2008 6:03 pm     Hozzászólás témája:
Szerintem ez a lejátszó egy link dolog, hisz egy normál DVD (720x576) minőségét "konvertálja" fel HD (1920x1080) minőségre, hmmm... Jó reklám, semmi más Very Happy
Vegyük alapul egy VCD, SVD videóból, sem lehet DVD minőséget kreálni, mert, csak üres pixelekkel toldod ki a képet. A felbontás emelkedik, de a látható minőség marad.

Egy HD MKV fájlt minőségromlás nélkül csak is Blu-ray-re érdemes átkonvertálni. Mert ekkor megmarad az igazi HD minőség.
Erre van is egy leírás a honlapon, itt: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=242

Igaz nem erre készült a leírás, de ki lehet belőle indulni.

Blu-ray lejátszó, és egy Full HD Televizíó alap.

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 08, 2008 11:45 am     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Szerintem ez a lejátszó egy link dolog, hisz egy normál DVD (720x576) minőségét "konvertálja" fel HD (1920x1080) minőségre, hmmm... Jó reklám, semmi más Very Happy
Vegyük alapul egy VCD, SVD videóból, sem lehet DVD minőséget kreálni, mert, csak üres pixelekkel toldod ki a képet. A felbontás emelkedik, de a látható minőség marad.

Egy HD MKV fájlt minőségromlás nélkül csak is Blu-ray-re érdemes átkonvertálni. Mert ekkor megmarad az igazi HD minőség.
Erre van is egy leírás a honlapon, itt: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=242

Igaz nem erre készült a leírás, de ki lehet belőle indulni.

Blu-ray lejátszó, és egy Full HD Televizíó alap.

Valahol gondoltam, hogy ez is csak parasztvakítás, még jó hogy nem volt túl drága, dvd lejátszót meg amúgy is kellett vennem (bár a végső megoldás sztem egy ps3 lesz)....

g egy kérdésem lenne, lehet hogy hülyeség, de furdalja az oldalam.
Szóval az egyik ismerősöm mkv fileokat tölt le (4,7 gb-osakat) és konvertálja dvdvé(4,7 es dvd-r-reírja), mert szerinte az fényévekkel jobb minőség, mintha a gyári dvdt tömörítené(kipróbálni még nem volt alkalmam, csak belenézni, de én igazából pár perc alapján nem nagyon láttam különbséget). Bennem az merült fel, hogy ugye ilyenkor egy már tömörített hd anyagot alakít át asztali dvdben lejátszható formátummá, annak megfelelő (720*576) felbontásba. Kvázi ebből is , meg elvileg a gyári tömörítéséből is egy-egy azonos dvd méretű anyagot kap. Gondolom abból fakadóan, hogy mivel, hogyan tömörít lehet eltérés a 2 anyag között, de hogy az akkora legyen amekkoráról a haver beszél nekem nem fér a fejembe (bár lehet bennem van a hiba).
Köszi a segítséget!!!

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 08, 2008 12:22 pm     Hozzászólás témája:
Elképzelhető, hogy egy hangyányival (1-2%) jobb lesz a minősége. Ha normál DVD-ről DVD-re konvertálsz nagyon mimimálisat romolhat a minőség. HD-ből konvertálsz DVD-t, akkor elvileg megmarad a teljes normál DVD minőség.

De ez nem mindig jelemmző, szerintem nem sokat számít, és nem éri meg vele vacakolni. Hisz nem sokat tudsz javítani rajta.

Tényleg a legkézenfekvőbb megoldás a PS3. Smile

További info

holecsko
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Máj. 18, 2008 6:27 pm     Hozzászólás témája:
the wizard cannot find the mkvtoolnix directory. Click on sattings button to browse. Ezt irja a MKVEWizard-1.2-1 nem tudom ki nyerni a chapters txt-t ami ha jól tudom azt csinálja hogy ne csússzon el a hang és felirat. valaki segítene hogy lehet megadni a beálltást.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Máj. 18, 2008 8:24 pm     Hozzászólás témája:
Nem találja a kimeneti könyvtárat a program, nem tudja hová menteni a chapters txt-t. Állítsd be a beállításoknál (settings).

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Jún. 22, 2008 11:28 am     Hozzászólás témája:
Hali!!!

Ismét énSmile Lenne pár kérdésem megint, plusz véletlenül de találtam egy érdekességet is.
Először a kérdés:
Notebook vásárlás előtt állok (illetve már megrendeltem a notebookot, ezt:http://209.85.135.104/search?q=cache:kEEgPev-7gEJ:www.notebook.hu/notebook/msi/msi/msi_vr610x-202hu+MSI+VR610X+202HU&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu),tudom nem a legjobb minőség az msi, de ennyi pénzért, 2 giga rammal stb. sztem jó lesz nekem(elsősorban úgyis munkára használom). Elvileg szerdán jön meg. A kérdés: Ha az LG full HDs tv re vgan rákötöm a notebookot, akkor a 720p-t a vgan keresztül meg tudom jeleníteni?
Az érdekesség pedig: ugye korábban kérdeztem, h a 2800+-os, 1 giga ddr(1) ram-os, ati 9600 xt (256Mb) gépemmel, hogyan tudnám, lejátszani a 720ps filmet (nagyjából kijött, h sehogy mert ddr2 ram kellene). Amikor a laptoppal kapcsolatban kerestem, h le tudok e játszani vele 720p filmet, találtam a KMPlayert, és
láss csodát mindenféle csúszás nélkül lejátszotta a 720p-s mkvt. Végignéztem a Con Airt és nem csúszott egy dekát sem. Smile
Egyetlen problémám, hogy 2 hdmi bemenete van a tvmnek (egyiken xbox van, másikon a dvd), és 3 digitális bemenete az erősítőnek (1. dvd, 2. xbox,3. upc direct), így a pct nem nagyon tudom dvi-hdmivel összekötni(bár ma a con air erejéig a dvd helyére kötöttem:), ezért gondoltam, h a notebookot vga-vga val kötöm rá. Plusz az erősítőre is csak a normál helyre tudom kötni a notebookoet, és nem digitálisra. De ezzel együtt tudok élni... Húú, elég hozzú hozzászólás lett, így vasárnap délben....
A kérdésre előre is kösz a választ!!
Üdv!!

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jún. 23, 2008 9:22 am     Hozzászólás témája:
Húúúh, egy kicsit megkavartál a sok infóval. Azt tudom, hogy érdemes HDMI csatival átvinni a HD jelet, mert akkor szebb lesz a kép. Smile

Tömörebben letudnád írni?

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jún. 23, 2008 9:24 am     Hozzászólás témája:
Lényeg a lényeg, vga-vga (notebook vga kimenete tv vga bemenetére dugva) meg tud e jeleníteni 720 p-t??Köszi!

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jún. 23, 2008 9:45 am     Hozzászólás témája:
Elvileg igen, de ez függhet a Notebook VGA kártyájától. Már vannak olyan DVD lejátszók(nem HD-s), ahol már ez adott.

Nézd meg a Notebook specifikációját, pontosabban a VGA kártyáét.

További info

Lalli1423
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jún. 23, 2008 10:02 am     Hozzászólás témája:
[url=http://www.notebook.hu/notebook/msi/msi/msi_vr610x-202hu]

Elvileg ő lenne a gép!!
ATI Radeon® Xpress 1270
2 giga ram
Mobile AMD Athlon 64 X2 TK55 (2mag, 64bit) proci[/url]

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 2 oldal .:. Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!