dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » VIDEO szerkesztés
16:9-es képméretből 4:3-as
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Okt. 14, 2007 11:27 am     Hozzászólás témája: 16:9-es képméretből 4:3-as
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Szervusztok!

707x576 pixel méretű MPEG2 videofájlt készítettem 16:9-es méretben (Panasonic DVD kamera).
Lehet-e a fenti videofájlból 4:3 képméretet konvertálni?

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Okt. 14, 2007 11:27 am     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Okt. 15, 2007 10:04 am     Hozzászólás témája:
Természetesen, de elképzelhető, hogy a meghúzásnál, megnyúlik a kép, és élvezhetetlen lesz.
Másik megoldásnál, ha megmarad az alsó, és a felső csík, akkor jó lesz, de annak meg szerintem semmi értelme.

Szinte bármelyik author programmal megtudod oldani, nézz körül a Főoldalon a DVD szerkesztés részben.

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 16, 2007 5:42 am     Hozzászólás témája:
Hello !

Valóban torzított képet ad a manőver.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 16, 2007 9:32 am     Hozzászólás témája:
Ha valamilyen programmal, át is tudod mahinálni a videót, közel nem lesz olyan minősége, mint a gyárinak. Azaz felesleges pixeleket adsz hozzá, azaz képkockákat pótolsz, és ezek képkockák üresek. Szerintem érdemes meghagyni a gyári felállást.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

tamáspapa
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Feb. 28, 2010 12:48 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Talán jó helyre írok, nem biztos.

Van egy Sony DVD-s kamerám, ami alapból 4:3-as felvételeket csinál, a kijelzője is 4:3-as. Ugyan akkor át lehet állítani 16:9-re is, ekkor a kijelzőn látszik, hogy vízszintesen össze van nyomva a kép. Ha az így felvett és lezárt kis dvd-t beteszem a dvd-lejátszóba, 16:9-es módban, széthúzva, normálisan lejátssza.
Egy ilyen felvételt tegnap szerkesztettem a NERO-VISION-nel. Ott be lehet állítani a képarányt 16:9-re is. Ide állítva, bevittem a szgépbe a lemez tartalmát, és meg is jelent a paraméter, miszerint 720 x 576-os dvd, 16:9 arány. Ugyan akkor a szerkesztő ablakban a megjelenített kis bélyeg-képen a kép keret mérete az 16:9-es volt, de jobbról-balról vékony fekete sáv volt és a kezdőkép csak ezen belül volt látható. Megszerkesztettem, kiírtam és 16:9-es tv-n lejátszva láttam az alábbiakat:

A menü rendes 16:9-es volt.
A lejátszáskor a kép kb 14:9-es arányban látszódott, két oldalt fekete sávval, enyhén vízszintesen összenyomott képpel.
A képre szerkesztett felirat ugyanakkor kitöltötte a 16:9-es szélességet.
A lejátszott felvételen svenkelés közben a függőleges kontúrok szakadozottan mentek (duplázódtak) vízszintes irányban.

Ha számítógéppel játszottam le, minde ugyan ez volt, kivéve az utolsót, svenk közben nem szakadozott és nem duplázódtak a függőlegesek.

Mit csesztem el?

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Márc. 10, 2010 1:26 pm     Hozzászólás témája:
Elképzelhető, hogy videód már alaból 16:9-es, és te tovább nyomod, és így 14:9-es lesz.

További info

tamáspapa
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Dec. 16, 2010 6:47 pm     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Elképzelhető, hogy videód már alaból 16:9-es, és te tovább nyomod, és így 14:9-es lesz.

Ha az alapból 16:9 azt jelenti, hogy a képérzékelő az, akkor nem, mert a képérzékelő is és a kijelző is 4:3 arányú. A 16:9-et valszín szoftveresen tudja, kvázi kitakarással: az egész 4:3-as képérzékelőből kitakarja a szükséges alsó-felső sávot, a maradékot meg felnagyítja és vizszintesen összenyomja, hogy kitöltse a 4:3-as képmezőt. A kijelzőre ez vizszintesen összenyomott képként kerül, tnem vagyok képben!át ott nem látom sem felvételkor, sem lejátszáskor 16:9-ben a képet, hanem összenyomottan, 4:3-ban. Azt nem értem, hogy behelyezve egy lejátszóba, normálisan, torzítatlan 16:9-ben lejátsza, de mi történik, amikor bekerül a szgépbe. További érdekességként azóta rájöttem, hogy nem is kell a NERO-val szerkesztenem, már a szgépre bemásolt nyers anyagot is 14:9-ben játsza le a szgép, vizszintesen összenyomva. Tnem vagyok képben!át a bemásoláskor történik valami, nem is a szerkesztéskor.
Szóval, mit lehet tenni?

A lányom ténylegesen 16:9-es gépével készült felvételeket tökéletesen bemásolja, lejátssza, szerkeszti és kiírja a szgép.

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 1 oldal .:. Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!