dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD szerkesztés Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
Feliratozási kérdés
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 8:44 am     Hozzászólás témája: Feliratozási kérdés
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Üdv!
A lényeg:
- van egy angol hangsávom
- van egy magyar hangsávom

- van egy angol feliratom
- van egy magyar feliratom (az angol hanghoz)
- van egy magyar feliratom, melyben csak a filmben szereplő angol feliratok vannak beleirva, azaz egy dvd esetén ez a felirat stream csak pár sor ugye ... - ez lesz a FORCED SUB STREAM.

Amikor lejátszom a dvdt, angol hang esetén vagy van felirat vagy nincs - attol függ be van e kapcsolva.

Ha magyar szinkronnal nézem a filmet, s kiválasztom az angol/magyar feliratsávot, akkor értelemszerüen az fog megjelenni.

Ha azonban beállitom, a lejátszomon/menüben hogy SUBTITLE OFF, azaz alapesetben nem történik feliratozás, akkor lép érvénybe a FORCED SUB:
ha van egy magyar FORCED sub-od, akkor magyar nyelv választása esetén a feliratozás LETILTHATATLAN MÓDON megtörténik.

Tnem vagyok képben!át, amit tennem kell, hogy újraauthorizálom a filmet. Ekkor beteszek egy f
eliratsávot(melyben csak a filmben látszo német feliratok forditásai vannak),
melynek tulajdonságát FORCED -ra és MAGYAR ra állitom.
Ekkor a lejátszóm majdan magyar hang esetén automatikusan kihozza az adott feliratsort...

Ez az elmélet, én magam nem tudom megcsinálni. A kérdés melyik program tudná. Én DVDMaestrot használok. Szóval a kérdésem az , hogy ezeket be tudom-e állítani a DVDMaestroban? Ja és nem szeretnék más programot használni!

A válaszokat előre is köszönöm!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 8:44 am     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 9:48 am     Hozzászólás témája:
Szerintem a DVDLab tudja ezt a funkciót.

Megmondom öszintén, szerintem a Spruce nem tudja ezt a funkciót.

Én pusztán a DVDShrinkkel szoktam beállítani melyik felirattal induljon a film.

DVD Shrink leírás: http://dvdx.hu/index.php?optio.....;Itemid=46

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info

Legutóbb dvdX szerkesztette (Kedd. Okt. 09, 2007 2:59 pm), összesen 1 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 09, 2007 10:46 am     Hozzászólás témája:
Köszönöm a választ dvdX!
A DVD-Lab pro-t sikerült megszerezni és tényleg tudja azt amit kérdeztem. De most újabb hiba áll fenn, hogy a felirat nem a fekete szegélyen jelenik meg. Szóval a kérdés hogy hol tudom beállítani, hogy a fekete szegélyen jelenjen meg, mert a DVDmaestro-nál nem volt ilyen hiba.
A válaszodat előre is köszönöm!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 09, 2007 3:01 pm     Hozzászólás témája:
Nem értem a fekete szegély kérdést, tudnál egy fotót küldeni róla? Akár belinkelheted(http://kepfeltoltes.hu/), vagy e-mail-ben is elkültheted: email:dvdx@citromail.hu

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 09, 2007 3:23 pm     Hozzászólás témája:
Szia!
Sajnos nem tudok küldeni képet mert nem otthonról netezek hanem könyvtárból.
Szóval a lényeg az, hogy a szélesvásznú film tetején és alján is van egy fekete csík és azt szeretném ha a felirat az alsó fekete csíkon jelenjen meg, mert most magán a filmen jelenik meg. Persze lehet hogy ez nem is lehetséges? Ha így sem sikerült elmagyarázni akkor hagyjuk.
De azért köszönöm!

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 09, 2007 3:30 pm     Hozzászólás témája:
Elvileg a felirat megjelenését betudod opcionálni a DVDLab-ban.
van egy felirat szerkesztő része, és ott tudod mahinálgatni.
Ha nem megy, akkor írj, és megnézem jobban.

További info

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 10, 2007 2:56 pm     Hozzászólás témája:
Szia dvdX!
Megnéztem a DVD-LAB PRO 2.30 feliratszerkesztő opcióját de akármit is állítottam nem tudtam a feliratot a szélesvásznú film alsó fekete szegélyére rakni. Talán ez a program nem is tudja ezt a funkciót?

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 10, 2007 3:14 pm     Hozzászólás témája:
Ezt a leírást nézted már?

http://macsman.freeweb.hu/dvdlab.html

További info

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Okt. 11, 2007 4:05 pm     Hozzászólás témája:
Szia dvdX!
A leirást elolvastam, illetve minden magyar fórumot átbogarásztam többször is de a problémámra nem találtam megoldást. Az angol fórumokat azért nem néztem mert, nem tudok angolul.
De szerintem eza DVD-Lab Pro 2.30 nem tudja azt a funkciót, hogy a feliratot az alsó fekete csíkra helyezze szélesvásznú film esetében.
Ha esetleg lenne valami ötleted azt megköszönném! Mert ez a program csak magára a hasznos jelre (filmre) enged feliratot rakni tnem vagyok képben!át az alsó illetve felső csíkra nem.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Okt. 12, 2007 9:13 am     Hozzászólás témája:
Elvileg tudnia kellene.
Találtam még egy leírást, nézd meg: http://zsigaba.freeweb.hu/dvd_lab_pro_153.html

További info

pritamin
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Okt. 12, 2007 11:11 am     Hozzászólás témája:
Szia Gergely!
Én ilyen esetben azt csinálom, hogy a filmet átengedem Cinema Craft Encoderen, vagy a TMPGEnc-n, azok hozzáadják a fekete sávot a szélesvásznú filmhez, utána már szabadon pozicionálhatod a feliratokat a
fekete sávban, mert azok is aktív területek lesznek.
Üdv pritamin

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Okt. 12, 2007 8:08 pm     Hozzászólás témája:
Szia Pritamin!
Inkább a hasznos jelre teszem a feliratot mert nem ismerem a programok kezelését és van kb 50 filmem ami hangerő normalizálásra vár és mindegyik szélesvásznú. De ha le tudnád írni a program használatát röviden akkor tennék mégegy próbát!
Amúgy köszönöm a válaszodat és neked is dvdX!

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Okt. 15, 2007 9:04 am     Hozzászólás témája:
Szervusz Gergely!
Elnézést, de hétvégén nincs net a közelemben, így csak most tudok válaszolni.
Ahogy én csinálom: kell hozzá Vdubmod ami beolvassa az m2v-t és a ccencoder, nekem a ccesp2_100-as van meg.
Indítod a vdubmod-ot, majd File-Open-m2v, ha végzett a beolvasással File-Start frame server és a felugró ablakban valami.vdr-ként elmented az eredményt és leteszed az asztalra, nem zárod be mert a vdub frame szerverként fog dolgozni a háttérben.
Indítod a cce-t, itt „Add” és megnyitod az előbbi vdr fájlt. Az információs sorra jobb gomb katt és előjön a beállítási ablak. Itt Audio file elől pipa ki, mert a hanggal nem foglalkozunk, Frame Rate-nél kijelölöd a megfelelőt és utána kiveszed a pipát, majd katt az Area Setting-re. Itt kell beállítani a film sorszámát, majd katt a Move to center-re, ezzel hozzáadja a fekete sorokat és a képet beteszi középre, az Oke-val kilépni.
File size ablakban ellenőrizni
tudod a kimeneti méretet, ha nem megfelelő a Bitrate érték változtatásával módosíthatod. Mivel a video anyag most megfelelő (DVD képanyaggal dolgozunk) ezért a Video settings-el most nem foglalkozunk a beállításoknál, ez akkor érdekes, ha avi-ból akarsz dvd-t csinálni.
Ha minden megfelelő katt az Encode Now-ra és elkezd dolgozni. A film méretétől és a gép paramétereitől függően ez eltarthat 1-2 óráig is.
Az elején ajánlatos egy rövid, 2-3 perces darabbal ellenőrizni a folyamatot, hogy lásd, azt kapod-e amit akarsz. Az encode folyamatot bármikor megszakíthatod, a már encódolt darabon látod már az eredmény, az alapján pedig ha kell módosíthatsz a beállításokon.
A kimenő fájl mpv lesz, ezt egyszerűen nevezd át m2v-re.

Itt találsz képes segítséget is:
Kód:
http://www.sendspace.com/file/cmsn5u

Ha kell más hozzávaló is, jelezd.

Másik módszer: TMPGEncPlus 2.5-el.
Project wizard-DVD-P
AL(vagy NTSC ami a film eredetileg)-Next, videót beolvasni, hang üresen marad-Next, az ablakban a Clip Frame-t kipipálni, ami előjön abban kiválasztani a Arrange Setting-et, a Method-ot legörgetni és kiválasztani a Centert-OK-Next.
A felugró ablakban beállítani a bitrátát, hogy a hangok plusz egyebek hozzáadása után ráférjen a lemezre a film, Next-OK.
Alapból a kimenő fájl nevének ugyanazt adja meg mint a bemenőét, mert a formátumon nem változtatunk (m2vbe és m2vki), ezért módosítsd, mert külömben hibával leáll.
Ezután már csak várni kell, amíg elkészül.

Üdv: pritamin

hgergely85
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Okt. 15, 2007 3:40 pm     Hozzászólás témája:
Szia Pritamin!
Nagyon köszönöm ezt a kimerítő részletes leírást!
Végigcsináltam és így tényleg működik.
De lenne mégegy gondom. A Subrip program hibásan szedi le a feliratokhoz az időkódot akármit állítottam a programban mindenképp hibásan szedi le. A hiba jellege a következő: átfedések vannak a feliratok időpontjai között és a felirat kezdése is eltolódik több perccel ezt az összes filmnél megcsinálja. Esetleg tudnál valamilyen más programot ajánlani erre a célra, vagy én állítok be rosszul valamit a Subrip-ben.
Mindent úgy csináltam ahogy ezen az oldalon le van írva.

Üdv: Gergő

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Okt. 21, 2007 7:34 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok tudtok esetleg olyan fordito programot amelybe beirom az angol szöveget az+ kiirja magyarul.Thanks

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 24, 2007 9:41 am     Hozzászólás témája:
Azt hiszem a NeuroTran program tudja ezt a funkciót.

További info

Pinga
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 03, 2008 10:30 am     Hozzászólás témája: felirat átszerkesztés
Sziasztok
Hogyan tudnék vob magyar feliratát ugy átszerkeszteni hogy egy csomo fölösleges szöveget kivegyek belöle majd visszamegy a felirat átalakitva a vobra?

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 03, 2008 11:04 pm     Hozzászólás témája:
Szét kell szedni a filmet, és kinyerni a feliratott a vobból, mondjuk Subrip-pel, majd átlakítani Subtitle Workshop-pal a feliratot. Majd össze tenni a filmet.

Leírások: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

További info

Mathyas
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Ápr. 03, 2010 7:40 pm     Hozzászólás témája: Újabb felirat beillesztése
Sziasztok!

Van két DVD-m A egyikbe nincs Magyar felirat, a másikba van.
Az egyik DVD-be bele szeretném illeszteni a Magyar feliratot. Semmi mást nem akarok szerkeszteni.

Ha valaki leírná a lépések menetét, azt nagyon megköszönném. Smile

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 19, 2010 10:30 am     Hozzászólás témája:
Szia,

Szedd ki DVD Decrypterrel a feliratot(SUP): http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

Majd tedd össze IFO Edit-tel: http://dvdx.hu/index.php?optio.....&id=12

További info

Mathyas
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 19, 2010 11:06 am     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Szia,

Szedd ki DVD Decrypterrel a feliratot(SUP): http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289
Majd tedd össze IFO Edit-tel: http://dvdx.hu/index.php?optio.....&id=12
Köszönöm!

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 27, 2010 1:28 pm     Hozzászólás témája:
Szervusztok!
Az ncore torrent oldalról letöltöttem egy DVD filmet. A film több nyelven szerkeszthető.
A letöltött torrent tartalmaz egy iso fájlt és egy SRT felirat fájlt, amely - ha igaz - magyar nyelvű szöveg aláírás az idegen nyelvű (angol) DVD-hez.
http://forum.dvdx.hu/up/thumbs/bfi1272371287n.jpg
Meg tudnátok mondani, hogyan lehet a a magyar nyelvű feliratot bevarázsolni a DVD filmbe?

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Ápr. 28, 2010 2:58 pm     Hozzászólás témája:
fórumozó írta:
Szervusztok!
Az ncore torrent oldalról letöltöttem egy DVD filmet. A film több nyelven szerkeszthető.
A letöltött torrent tartalmaz egy iso fájlt és egy SRT felirat fájlt, amely - ha igaz - magyar nyelvű szöveg aláírás az idegen nyelvű (angol) DVD-hez.
http://forum.dvdx.hu/up/thumbs/bfi1272371287n.jpg
Meg tudnátok mondani, hogyan lehet a a magyar nyelvű feliratot bevarázsolni a DVD filmbe?

Szervusztok!
Az idézett bejegyzésem megírása óta egy másik fórumon olyan tippet kaptam, hogy TMPGEnc DVD Author 3 with Divx Authoring programmal lehet megoldani a feliratozás DVD-be importálását. Nem tudom így van-e, de mivel ez a program működik a gépemen és egy viszonylag részletes leírás is elérhető (3 részes), megpróbálkoztam a dologgal. Egyenlőre teljes kudarc. Nem jöttem rá, hogy a TMPGEnc DVD Author 3 with Divx Authoring programban milyen menü redszeren lehet elérni a felirat fájl (*.srt) beimportálását.
Tudnátok segíteni egy rövid leírással?

meesee
Versenyző

Versenyző
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Júl. 10, 2010 5:24 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Adva van egy idegen nyelvű DVD , amihez van egy tökéletesen időzített magyar nyelvű felirat .srt -ben.
Olvastam a leírást arról miképpen lehet a DVD-be integrálni a feliratot, de a leírás évekkel ezelött íródott. A leírás szerint több program szükséges hozzá, és igen bonyolult az elkészítés módja. Ráadásul nem biztos, hogy a régi programok, az új op.rendszer (win7) alatt is működnek.
Kérdésem, az lenne, hogy nincs-e valami újabb, egyszerűbb program amellyel elvégezhető lenne a nagyon jó minőségű DVD-be a felirat importálása?
Válaszokat,javaslatokat előre is köszönöm!

meesee
Versenyző

Versenyző
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Júl. 15, 2010 4:40 pm     Hozzászólás témája:
meesee írta:
Sziasztok!

Adva van egy idegen nyelvű DVD , amihez van egy tökéletesen időzített magyar nyelvű felirat .srt -ben.
Olvastam a leírást arról miképpen lehet a DVD-be integrálni a feliratot, de a leírás évekkel ezelött íródott. A leírás szerint több program szükséges hozzá, és igen bonyolult az elkészítés módja. Ráadásul nem biztos, hogy a régi programok, az új op.rendszer (win7) alatt is működnek.
Kérdésem, az lenne, hogy nincs-e valami újabb, egyszerűbb program amellyel elvégezhető lenne a nagyon jó minőségű DVD-be a felirat importálása?
Válaszokat,javaslatokat előre is köszönöm!

Egy nemleges válasszal is megelégednék!

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 2 oldal .:. Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!