dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD szerkesztés Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
DVD Szerkesztés nehéz?
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Nov. 16, 2006 7:12 pm     Hozzászólás témája:
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Hali 1 olyan problémába ütköztem hogy a gépemen van egy film 8,5gb HD felbontás.1 kérdés hogyan tudom kiírni úgy hogy megmaradjon a HD felbontás,mert minden progi csak normál felbontásal tudja kiírni.2 kérdés ha letömöritem DVD-5 re akkor megmarad HD felbontás? Persze 2.kérdés csak akkor érvényes ha az els?re van megoldás.Thanks"laverna"
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Nov. 16, 2006 7:12 pm     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Nov. 17, 2006 8:26 am     Hozzászólás témája:
Nézd meg ezeket a cikkeket:

http://hu.wikipedia.org/wiki/HD_DVD

http://www.burn.hu/modules.php.....amp;sid=91

http://hirek.prim.hu/cikk/36540/

Ha van még, kérdésed írd meg

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

krampusz
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Nov. 29, 2006 5:37 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni adott 1 DVD filmem amin nincs magyar szinkron,
se felirat, mivel tudnám a szinkront belefésülni a DVD-be ? Esetleg kicserélni az angol szinkronra !?
Segítségeteket el?re is köszönöm !
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

pritamin
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Nov. 29, 2006 10:33 pm     Hozzászólás témája:
krampusz írta:
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni adott 1 DVD filmem amin nincs magyar szinkron,
se felirat, mivel tudnám a szinkront belefésülni a DVD-be ? Esetleg kicserélni az angol szinkronra !?
Segítségeteket el?re is köszönöm !

A kezdölapon a DVDprogram leírások -DVD szerkesztés pontban részletes leírást találsz err?l.

pritamin

bubuka
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Dec. 17, 2006 12:14 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Van egy koncert DVD-m amihez szereztem feliratot. Összeraktam az oldalon leírtak alapján sikerült is. Az egyik - a kisebb - gondom az lenne, hogy a felratot hogyan tudnám lejjebb vinni a kép alá (szélesvásznú az anyag), mert néha zavar egy kicsit a felirat. A másik - a nagyobb - gondom, hogy miként tudnám összefésülni az eredeti menűvel, extrákkal, stb-vel. Vagyis lecserélni a feliratos anyagot a felirat nélkülivel.

Előre is köszi.
bubuka

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 18, 2006 10:06 am     Hozzászólás témája:
A filmen a felirat beállításait a Sony DVD Architect, DVDLab, DVDMaestro szoftverekkel profin betudod állítani.
Leírások: DVD program leírások --> DVD szerkesztés
rossz az eredeti menüt, nem érdemes, mert nagyon sok munka, és általában hibás lesz. Kifagy, stb... lejátszás közben.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Dec. 31, 2006 11:42 pm     Hozzászólás témája:
Hali .B.U.É.K Azt szeretném kérdezni,hogy lehet összefüzni több akár 10 lemezröl kivágott jeleneteket (Mpeg2)az a baj hogy kitudom irni de minden jelenetnél ugrik a hang is meg a képek között is szünetvan azt szeretném ha folyamtos lenne.Thanks "laverna"

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 8:10 am     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali .B.U.É.K Azt szeretném kérdezni,hogy lehet összefüzni több akár 10 lemezröl kivágott jeleneteket (Mpeg2)az a baj hogy kitudom irni de minden jelenetnél ugrik a hang is meg a képek között is szünetvan azt szeretném ha folyamtos lenne.Thanks "laverna"

Hali! A TmpgEnc-ben van egy mpeg-tools menüpont, abban a "Marge&Cut"-ba beadagolva a darabokat összefűzi szépen egy mpg-be, a többi már megy tovább!
BUÉK minden fórumtagnak!!!!!
pritamin

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 5:55 pm     Hozzászólás témája:
Hali Köszi a helpet.De melyik verzioban mert leszedtem az 4.0 Xpres-et és abban nincs ilyen.Thanks"laverna"

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 7:14 pm     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali Köszi a helpet.De melyik verzioban mert leszedtem az 4.0 Xpres-et és abban nincs ilyen.Thanks"laverna"

Nekem a TMPGEncPlus 2.5-ös van meg, annak a "File" menüpontjában van.
pritamin

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 8:45 pm     Hozzászólás témája:
Hali.Királyul karcol a progi de a hangot nem teszirá amikor összeilleszti a darabokat.Nem tudod véletlenűl hogy miért.

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 9:34 pm     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali.Királyul karcol a progi de a hangot nem teszirá amikor összeilleszti a darabokat.Nem tudod véletlenűl hogy miért.

Öszintén mondva még nem volt ilyen gondom. Ha az mpg-n a hangod ac3, akkor lehet, hogy azért, mert nem vagyok biztos benn, hogy a 2.5 szereti az ac3-at (alapban demuxnál fel sem adja ezt a típust). Megoldás lehet, ha demuxolod a darabokat, a hangokat összerakod egy "wav" szerkesztővel (pl sony sound forge), majd az összefűzött eredeti "mpg" és "wav" fájlokat berakod a DVD szerkesztőbe, onnann már sima az ügy.
pritamin

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 01, 2007 11:27 pm     Hozzászólás témája:
Hali.Akkor sajnos más lehetöség után kell néznem mert , nekem az 5.1 hang lenne a lényeg ugyanis ez bemutató lemez lenne tele komoly robanásokal.Azért kösszi a fáradozásaidat.

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 02, 2007 8:50 am     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali.Akkor sajnos más lehetöség után kell néznem mert , nekem az 5.1 hang lenne a lényeg ugyanis ez bemutató lemez lenne tele komoly robanásokal.Azért kösszi a fáradozásaidat.

Nincs mit, gondolkodom, hogy lehet az 5+1-es hangot kiszedni és összefűzni.
pritamin

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 02, 2007 10:35 am     Hozzászólás témája:
A demuxolt /6 sáv/hangokat, be darálod a Sony Vegas programba, természetesen 5.1 beállítással. Itt már egyenként össze tudod illeszgetni.
Érdemes a képet is be vinni, hogy a hang, és a kép szinkronban legyen.
Itt már ki tudod menteni akár ac3-ba a hangod, és a képet meg bármibe.

Utána össze rakhatod bármilyen author programmal, mert már egy darabban vannak a fájlaid/ac3, avi, mpeg, stb./

Author program leírást találsz a főoldalon, a dvd szerkesztés rovatban/Sony DVD Architect, Spruce DVD Maestro, Dvdlab, stb.../

További info

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 02, 2007 12:34 pm     Hozzászólás témája:
Nem akarok dicsekedni, hiszen én is kezdő vagyok, kisérletezéssel a délelőtt folyamán ezt kaptam én is. De egy kérdésem azért lenne. Dvdx a vegasod beveszi az ac3-at, vagy előtte átrakod 5.1-es wav-ba, mert nekem csak azt sikerült beetetni vele. A mentés már megy 5.1-es ac3-ba.
pritamin

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jan. 02, 2007 12:48 pm     Hozzászólás témája:
Sajnos nem eszi az ac3-at, én is csak wav-ot szoktam behuzni a Vegas-ba. Kifelé már viszont tökéletes.
Gratula, a sikeredhez Smile

További info

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jan. 04, 2007 6:10 pm     Hozzászólás témája:
Hali 1kicsit utána jártam és a Pinnacle Studio-val szégyentelenül egyszerű összefűzni a klipeket,csak az 5.1 hanghoz külön codeket kelene vásárolni ami nem egyszerű dolog lenne főleg hogy tört verzio.Tudtok esetleg segiteni honnan szerezhetnék a progihoz ilyen codeket.Kössz"laverna"

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jan. 04, 2007 7:42 pm     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali 1kicsit utána jártam és a Pinnacle Studio-val szégyentelenül egyszerű összefűzni a klipeket,csak az 5.1 hanghoz külön codeket kelene vásárolni ami nem egyszerű dolog lenne főleg hogy tört verzio.Tudtok esetleg segiteni honnan szerezhetnék a progihoz ilyen codeket.Kössz"laverna"

Ment egy pü.

pritamin

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Jan. 12, 2007 10:42 pm     Hozzászólás témája:
Hali.A pinnacle mégsem jó,mert hiába van 5.1-es codec akkor is csak 5.0-ba rakja össze a dogokat.De addig buheráltam a Neroval hogy sikerült.Ha valaki mást is érdekel (nem csak engem)szivesen leírom hogy csináltam.

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 13, 2007 8:54 am     Hozzászólás témája:
laverna írta:
Hali.A pinnacle mégsem jó,mert hiába van 5.1-es codec akkor is csak 5.0-ba rakja össze a dogokat.De addig buheráltam a Neroval hogy sikerült.Ha valaki mást is érdekel (nem csak engem)szivesen leírom hogy csináltam.

Üdv! Örülük, hogy sikerült! Ha megosztod velünk tudásodat az jó lesz. Engem példálul érdekel, rögzíteném a ROM-omba.

pritamin

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 13, 2007 4:22 pm     Hozzászólás témája:
Hali.A Nero Recode-ba beteszed a filmet (DVD összeálítása)a vágással kívágod a darabot,csinálsz 1 mappát beleteszed a darabot.Ezt megcsinálod minden darabal külön-külön mappába igy lesz x-darab video_ts-ed.Utána az x-darab video_ts-et beteszed egyszere a Recode-ba és megint csinálsz 1 új mappát,igy kapsz 1 video_ts-et amibe benne van az összes jelenet.Utána beteszed a NeroVision-ba (DVDkészítése/DVDvideo)-ba és a cimek egyesitésével készreírod és Happy.Fontos hogy amikor megkérdezi hogy egyesitse-e a vob-okat akkor, NEM.Remélem érthetően írtam le a dolgokat.Egyébként szerintem igy filmeket is össze lehet fűzni bár nem probáltam(még).

tamáspapa
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Feb. 03, 2007 11:48 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

A video szerkesztése - topicba beirtam az alábbiakat, de lehet, hogy ide kellett volna, ezért ide is beírom:

Van egy mini dvd-s Sony kamerám. Egy-egy lemezre a legnagyobb felbontással kb. 20 perc anyag fér. Ebből 3 db elfér egy nagy dvd-n, de 4 már nem , tnem vagyok képben!át a negyediket ketté kellene vágnom. Nyáron Zadarban üdültünk, 7 db kislemezt nyomtam tele, fel kéne rakni két nagylemezre. Mi a megoldás?

A másik gondom, van NERO-m a gépen. Amikor beolvastatom vele az 1,4 GB-os kislemezt, az alsó méret-sávon az első 1 Gb bevitele után 0,6 GB-ot mutat a sáv, amikor lejátszom, az eredeti 8-9 Mbps adatsebesség helyett csak 4-5 Mbps sebességet mutat a dvd-lejátszó kijelzője. Mit csinál és miért a NERO? A hang is torz az erősebb kezdő szótagoknál. Szóval, nem az igazi., vagyis rossz a helyzet.

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Feb. 04, 2007 1:36 pm     Hozzászólás témája:
tamáspapa!
Ha összefűzöd a részeket, utána erre alkalmas progival (Nero, DVD Shrink)
megfelelő méretűre tudod nyomni az elkészült anyagot.
Természetesen némi minőségvesztéssel jár, de nem túl számottevő.

(A másik hozzászólásod, ami betűre ugyanez volt töröltem)

Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

tamáspapa
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 05, 2007 10:09 am     Hozzászólás témája:
rakman írta:
tamáspapa!
Ha összefűzöd a részeket, utána erre alkalmas progival (Nero, DVD Shrink)
megfelelő méretűre tudod nyomni az elkészült anyagot.
Természetesen némi minőségvesztéssel jár, de nem túl számottevő.

(A másik hozzászólásod, ami betűre ugyanez volt töröltem)

Szia!

Közben megoldódott, mert megtaláltam a TmpgEnc programban a kivágási funkciót. Ezzel a 4. lemezből, miután beolvastam, kivágtam annyit, hogy ráférjen az első 3-mal együtt 1 nagy korongra, a maradékot meg hozzácsapom a másik 3 elejéhez, ugyan ezzel a kivágásos technikával, csak a maradékot hagyom meg, ebből lesz a 2. lemez. Ha az egészet egyre akarnám tömöríteni, milyen bitsebességü lenne a kész anyag?

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
4 / 6 oldal .:. Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!