dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD szerkesztés Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
DVD Szerkesztés nehéz?
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 05, 2007 12:27 pm     Hozzászólás témája:
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Szerintem inkább írd fel egy kétrétegű lemezre, és akkor megmarad az eredeti minőség.
Azt minden asztali lejátszó kezeli!

Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 05, 2007 12:27 pm     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

tamáspapa
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 06, 2007 10:31 am     Hozzászólás témája:
rakman írta:
Szerintem inkább írd fel egy kétrétegű lemezre, és akkor megmarad az eredeti minőség.
Azt minden asztali lejátszó kezeli!

Na ez jó ötlet, eszembe sem jutott. A fiam laptopjában van kétrétegű író, azzal meg is csinálom ezt. Köszi a tippet.

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 07, 2007 8:00 am     Hozzászólás témája:
Nincs mit, néha a legkézenfekvőbb dolgok nem jutnak az ember eszébe! Wink

Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

Suicid
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Márc. 11, 2007 4:29 pm     Hozzászólás témája: dvd ifoedit hiba??????
hali

segitsen vki
a dvddecp-el demuxolt m2v file méretben jo idöben már csak 45perces , ha ezt raw modban jön le ugy már az idö jo de azt az ifoedit nem fogadja el
vagy mivel rippeljem le ?

pritamin
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Márc. 11, 2007 6:50 pm     Hozzászólás témája:
Próbáld meg demuxolni a "pgcdemux.exe-vel", vieót, hangot, fejezetek frémszámát, feliratot kapsz a végén.

pritamin

Mardel24
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Ápr. 11, 2007 5:54 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!
Sajnos eddig sehol sem sikerült választ találnom a problémámra, bárkit is kérdeztem...
Adva vagyon egy dvd amin extraként hiányzó jelenetek vannak egy extra funkció, hogyha az ember angol nyelven magyar felirattal nézi a filmet akkor a film alatt, közvetlen mielőtt a kihagyott jelenethez érne a bal alsó sarokban megjelenik egy kis x betű és ha az ember ilyenkor megnymja a playt akkor megnézheti a kihagyott jelenetet majd folytatódik tovább a film...
ugyan ezt szeretném én is megcsinálni! Hogyan lehetséges ? Előre is köszi a válaszokat!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése MSN Messenger Felhasználó Pc konfigurációja

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Ápr. 11, 2007 10:06 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz Mardel!
A kérdésedre a megoldást a SonyDVDArchitect-ben találod meg.
A sony DVDarchitect-ben a vido tartalomba bármikor elhelyezhetsz egy nyomógombot, amit a „crop&adjust” funkcióval az általad kívánt időpontban aktivizálhatsz (ekkor jelenik meg a képernyőn). Ezt parancsként az általad lejátszani kívánt extra tartalomra irányítod. Amikor odaér a film, play és lejátssza a kívánt jelenetet, majd az extra végén az „end action” funkciónak megadod az eredeti videódat. Ahhoz, hogy ugyanoda térjen vissza az kell, hogy a megjelenő, az extrára mutató gomb egy fejezet (chapter) kezdetén jelenjen meg, vagyis itt egy fejezet határt kell kijelölnöd, az extra végének beállításakor pedig az eredeti film fejezetszámot (onnan ahonnan ugortál) kell megadnod az „end action”-nak mint visszaugrási pontot. Ha nem a fejezet elejére állítod be az extra gombot és visszaugrási fejezetszámnak az alapfilme
n elhelyezett extra gomb fejezetszámát adod meg, akkor a fejezet elejére ugrik vissza és az extragombig ismétli a filmet.
Ha nem ismered a SonyDVDArchitectet, akkor itt az oldalon a programleírások között találsz róla bővebb ismertetőt, amúgy meg kérdezz nyugodtan, mindenki szívesen segít.
pritamin

dmc-12
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Júl. 08, 2007 10:05 am     Hozzászólás témája:
Helló mindenki.
A problémám: a nyaralás alatt DVD-re író kamerával felvettem több lemeznyi anyagot, számszerint 4-et. Szeretném megszerkeszteni, majd felírni 1 DVD-re az egészet, amit majd asztali lejátszón lejátszanék.
Milyen program(okal) álljak neki ?

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Júl. 09, 2007 7:56 pm     Hozzászólás témája:
Hát a legkézenfekvőbb és ingyenes, a Windows Movie Maker.
Egyéb -fizetős- alternatívákat itt találsz:

http://dvdx.hu/index.php?optio.....;Itemid=48

petyeka
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Aug. 27, 2007 1:27 pm     Hozzászólás témája: Mozgó menü készítés
Hali!

Az a kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne egy pöpec mozgó dvd menüt összehozni a dvdmaestro vagy az adobe encore-val. A maestrót nagyjábol vágom de a mozgó menü részét azt nem. Az Encoret egyátalán nem tudom hastnálni (Hogyan lehet összehozni az adobe premierrel?).
Szal az a lényeg, hogy valaki elmagyarázná nekem részletesen, hogy hogyan is kell ezeket a dolgokat öszehozni?
Esetleg msn-en? cimem: petyeka@hotmail.com
Várom a válaszokat.
Üdv.
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Aug. 27, 2007 3:15 pm     Hozzászólás témája:
Tudtommal dvdlabbal elég profin meg lehet oldani a mozgó menüt.

Itt találsz leírást róla:
http://zsigaba.freeweb.hu/dvd_lab_pro_153.html

Ha oktató videó formájában szeretnéd, akkor:
http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=228

Ha van még kérdésed szívesen segítek. Smile

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Dec. 13, 2008 4:13 pm     Hozzászólás témája: DVD felvételből videofájlok kibontása
Szervusztok!

Egy Panasonic DVD camkordert használok, amelyik egy 8 cm átmérőjű 1,4 GB-os DVD-RAM kislemezre írja a felvett video klippjeimet.
Időnként - elsősorban archiválási céllal - szükségem van arra, hogy a kis rövid klippeket videofájlok formájában visszanyerjem és nyers állapotban adatként lemezre írjam (később videókat szerkesztek belőlük).

Az a gondom, hogy amikor a kislemezről a gép merevlemezére másolom a felvételt, nem tudom, hogyan lehet a videoklippeket kinyerni. Ha azonnal DVD-t szerkesztek, akkor a szerkesztő ablakban ezek a klippek megjelennek önálló videofájlokként, de én azt szeretném, ha a merevlemezen is meg tudnám jeleníteni őket.

Nero 7 Premium programot használok.

A fentiek érzékeltetésére alább felteszek 6 képernyőképet, amelyek a felvételek kibontását mutatják: (szerk: dvdX - két hozzászólással lejjebb)

A 3-a 4-es képen
látható Szegmens 1, 2, stb. fájlokat szeretném a merevlemezre menteni önálló videofájlként.

Megjegyzem, hogy az 5-ös és 6-os képen látszik, amint az egyik videofájlt Exportálással próbáltam kimenteni, de az egész videofájlt vitte magával (Szegmens 1-től 4-ig).

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 15, 2008 10:37 am     Hozzászólás témája:
Nem tudom megnézni a képeket. Sad

Töltsd fel ide, a dvdX Fórumon is van képfeltöltés opió, amikor írsz egy hozzászólást, a bal oldalon találod a Emotikonok felett.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 15, 2008 8:18 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz dvdX!

Nem akartam az oldalon ilyen problémát hagyni (képmegjelenítés).
A Canon oldalon feltöltött képekbe belepiszkáltak. Amikor ide felraktam őket, megnyitottam a linkeket még minden rendben volt. Bocs!

[img:48ec8b9896]http://forum.dvdx.hu/up/thumbs/arx1229367960k.jpg[/img:48ec8b98
96]

Korábbi - kissé hosszúra sikerült - hozzászólásom lényegét úgy tudnám összefoglalni, hogy a camcorderemről számító gépre töltött klippeket szeretném a merevlemezen MPEG2 fájlokban (Szegmens 1, 2 stb. és nem VR_MOVIE.VRO formátumban) visszanyerni azért, hogy később, amikor egy lemezre való anyag összejön, a DVD lemez készítéshez felhasználhassam azokat tetszőleges csoportosításban.

petyeka
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Dec. 16, 2008 11:49 am     Hozzászólás témája:
Hali!

Egy olyan problémába ütköztem a DVDMaestro nevű menü készítő progival, hogy hogyha össze akarom rakni a dvd-t bizonyos menü lapoknál megál és nem fojtatja az összerakást és kiirja invaild frame rate.
Kép van azokon a menü lapokon amelyeknél megáll (az m2v-ről fényképezett). Néha tovább megy de aztán egy következőnél újra megáll nem megy tovább és kiírja az előbb említettet. Ha ugyan azt az m2v-t rakom be mint ami a képen is szerepel, akkor nincsen semmi gond, össze tudja rakni, csak akkor nem indul el az adott oldalon az aláfestő zene. Szóval vagy meg kellene oldani ezt az invaild frame rate kérdést, vagy a zenét, amit az m2v alatt kellene hogy menjen elindulásra bírni (playback control/audio stream alatt)
Aki tud legyen szíves írja meg a lehetőségeket.
Köszi.
Üdv.
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Dec. 16, 2008 1:35 pm     Hozzászólás témája:
fórumozó írta:
Szervusz dvdX!

Nem akartam az oldalon ilyen problémát hagyni (képmegjelenítés).
A Canon oldalon feltöltött képekbe belepiszkáltak. Amikor ide felraktam őket, megnyitottam a linkeket még minden rendben volt. Bocs!

Korábbi - kissé hosszúra sikerült - hozzászólásom lényegét úgy tudnám összefoglalni, hogy a camcorderemről számító gépre töltött klippeket szeretném a merevlemezen MPEG2 fájlokban (Szegmens 1, 2 stb. és nem VR_MOVIE.VRO formátumban) visszanyerni azért, hogy később, amikor egy lemezre való anyag összejön, a DVD lemez készítéshez felhasználhassam azokat tetszőleges csoportosításban.

Nem probléma kiszedtem az elöző hozzászólásodból a fotókat. Smile

Az a lényeg, hogy DVD RAM-ot szeretnéd átalakítani 720X576-os MPEG2-es fájlokra?

További info

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Dec. 16, 2008 1:37 pm     Hozzászólás témája:
petyeka írta:
Hali!

Egy olyan problémába ütköztem a DVDMaestro nevű menü készítő progival, hogy hogyha össze akarom rakni a dvd-t bizonyos menü lapoknál megál és nem fojtatja az összerakást és kiirja invaild frame rate.
Kép van azokon a menü lapokon amelyeknél megáll (az m2v-ről fényképezett). Néha tovább megy de aztán egy következőnél újra megáll nem megy tovább és kiírja az előbb említettet. Ha ugyan azt az m2v-t rakom be mint ami a képen is szerepel, akkor nincsen semmi gond, össze tudja rakni, csak akkor nem indul el az adott oldalon az aláfestő zene. Szóval vagy meg kellene oldani ezt az invaild frame rate kérdést, vagy a zenét, amit az m2v alatt kellene hogy menjen elindulásra bírni (playback control/audio stream alatt)
Aki tud legyen szíves írja meg a lehetőségeket.
Köszi.
Üdv.

Valamiért gázos az m2v fájlod? Előtte mahináltál vele valamilyen progival?

További info

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Dec. 16, 2008 4:32 pm     Hozzászólás témája:
Szia dvdX!

Az a lényeg, hogy DVD RAM-ot szeretnéd átalakítani 720X576-os MPEG2-es fájlokra? - kérdezted.

Igen, MPEG2-es fájlokat szeretnék a DVD-RAM-ból.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 17, 2008 2:39 pm     Hozzászólás témája:
Szia fórumozó,

Neo Vision Expresszel átalakítod, normál DVD-re, majd ez a leírás alapján átkonvertálod mpeg2-re.
Leírás: http://www.dvdripperwizard.com/dvd-to-mpeg2.html

De szerintem egszerűbb ha DVD-ben hagyod, majd TMPEG DVD Author-ral összedobálod, akár menüsen is.

További info

fórumozó
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 17, 2008 3:58 pm     Hozzászólás témája:
Szia dvdX!

Köszönöm a segítséget.
Talán az általad javasolt második megoldás lenne valóban a jobb.
Amennyit én értek a DVD buheráláshoz arra gondolok, hogy kevesebb fájltranszformáció biztonságosabb és jobb minőséget hozhat.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 17, 2008 4:51 pm     Hozzászólás témája:
Igen azért gondoltam én is a második megoldásra, hisz nem lesz akkor minőség romlás. Smile

További info

antipasztor
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Dec. 28, 2008 10:39 am     Hozzászólás témája:
Sziasztok!
Ifoedittel ki szedtem egy hangsávot egy dvd-ből, de utána lejátszó progi automatikusan a filmet kezdi el lejátszani, és nem a menü jön be, mint ahogy az eredetiben.
Először azt hittem DvdRemake-kel szúrtam el (mivel a hangsáv kivétele előtt kiszedtem a reklámokat stb.), de nem, csak az ifoedit után történik ez. Ráadásul a menü meg van, csak nem jön be automatikusan.
Mi lehet a gond?

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 29, 2008 11:31 am     Hozzászólás témája:
Húúúúh rengeteg hiba lehet, amikor kiszedted a a hangsávot.
Próbáltad Remake-val is kisezdni, ugyanezt csinálta?

További info

antipasztor
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 29, 2008 2:02 pm     Hozzászólás témája:
Ha DVDRemake-kel szedem ki a feliratokat, meg hangsávokat, akkor menet közben (filmnézés közben) nem tudom váltani a hangokat, feliratokat. Ezt régen is csinálta nekem valamiért, ezért is szoktam ifoedit-tel végrehajtani ezt a műveletet.

Így lehet, hogy érthetőbb:

http://kepfeltolto.hu/i/?323565

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 05, 2009 1:15 pm     Hozzászólás témája:
Aha most jobban értelek. És asztali lejátszón is a film jön be egyből?

További info

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
5 / 6 oldal .:. Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!