dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD szerkesztés Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
DVD-re magyar felirat rakása
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jún. 21, 2006 8:46 am     Hozzászólás témája: DVD-re magyar felirat rakása
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Zoltán levélben írta:
Szia,

Vegig mentem a "DVD-re magyar felirat rakása" cimu leirasodon. Mindent a leiras szerint csinaltam aminek koszonhetoen sikerult majdnem tokeletesen hozzaadnom a magyar feliratot egy dvd-hez. Az egyeduli problemam az az, hogy 1 soros feliratok eseten az esetek kb 70%-ban a felirat alatt a felirat szinevel megegyezo kis apro xxx talalhatok.
Szerinted ezt mi okozza? S hogyan tudom ezt eltuntetni?

Segitseged elore is koszonom.

Udv,
Zoli

Ez kitudod javítani az IfoEdit programmal, úgyhogy az eredeti ifo fájlodat behivod nyomsz egy subtitle color-t-->copy. Utána pedig behivod az újat és subtitle color-->paste, és save.
És most nézd meg a filmedet!

IfoEdit angolul: http://www.ifoedit.com/
IfoEdit magyarul: http://konvert.atw.hu/

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info

Legutóbb dvdX szerkesztette (Pént. Dec. 15, 2006 2:14 pm), összesen 1 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jún. 21, 2006 8:46 am     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

fao2
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Aug. 09, 2006 5:49 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Nagyon jó az oldal. Felírat hozzá fűzéshez kellett segítség, és minden nagyon jól ment egy dolgot kivéve:
Az ifóedittel való összerakás után a film akadozva játszódott le.és minnél több telt el a filmb?l annál hosszabb volt az elakadt rész és kevesebb a játszott rész.
Kipróbáltam úgy ís, hogy nem adtam hozzá a felíratot csak a videót futtattam végig az ifoedittel, és akkor is ugyan ez lett az eredmény. Mind a számítógépen mind az asztali lejátszón akadoza ment a film.
Mi lehet a gond? Segítsetek!!!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Aug. 10, 2006 8:37 am     Hozzászólás témája:
Próbálj a filmet valamilyen progival ISO fájl kiterjesztésben kiírni/pl DVDShrink, DVDDeprycter/ Szerintem ezért akad a film a DVD lejátszódban.
Ui: Köszönjük a dicséretet.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

fao2
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Aug. 11, 2006 5:07 am     Hozzászólás témája:
Szia dvdx!

Az a gond, hogy a számítógépen is akadozva játszódik a film, míg a bemásolt eredeti filmet folyamatosan játsza le.

Valami más gond lehet. Nem lehet, hogy a filmmel van valami? Ez a Rómeo és Juliette francia változata.

Írj még valami ötletet...

El?re is köszi: fao2
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Aug. 11, 2006 8:23 am     Hozzászólás témája:
Szedd szét a filmet DVDDeprycter-rel, és utána rakd össze valamilyen progival újra/pl. Sony DVDArchiect-leírás van az oldalon/
De el?tte próbáld ki külön a hangot, képet lejátszani.
Ha külön is rossz, akkor a filmel van gáz.

További info

fao2
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Aug. 14, 2006 4:30 pm     Hozzászólás témája:
Szia dvdx!

A DVD mastro sikerült remekül megoldanom a felírat hozzáadást, azzal simán ment minden.

Kösz a segítségeket.
fao2

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Aug. 30, 2006 3:15 pm     Hozzászólás témája:
Hali. A dvd-re magyar felirat rakás-leirást végig csináltam minden tök tuti csak a legvégén amikor az Ifoedit rakná össze afilmet akkor (Unable to open file for reading C:/film cim /video_ts/(1)_vts_01_1.80.ac3) hiba üzenet jelenik meg.A filmet xvid-böl tekertem ki néroval angolul van a hang de azt irja meghatározatlan ac3-2.Afelirat mellé volt téve srt-file.Hol a hiba szerintetek?????????????? Kösz "laverna"

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Aug. 30, 2006 3:29 pm     Hozzászólás témája:
Próbáld meg össze rakni Sony DVD Architect-tel, az IfoEdit egy kicsit érzékenyebb progi.

További info

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Aug. 30, 2006 10:43 pm     Hozzászólás témája:
Hali Megvan a sony progi de biztos csak ez a megoldás van. A leirás alapján ez nem egy egyszer? játék.Egyébként én is csak a 3-at tudtam megszerezni. Ha van egy linked a 2 lelöhelyéröl küld el légyszi Pü-be.Kösz "laverna"

laverna
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Szept. 02, 2006 8:16 pm     Hozzászólás témája:
Hali.Meg?r?lök komolyan mondom.Az Ifoeditel már végig tudom csinálni a felirat rárakást de,a végén amikor az Ifo össze rakot mindent akkor az Ifoedit-be benne van minden felirat-audio-video és lás csodát amikor kiírom a Néroval felirat nyista.Most kérek utoljára ezzel kapcsolatban infot ha nem tudom megcsinálni akkor föladom a feliratos filmeket,nem BÍROM idegekkel.kösz"laverna"

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Szept. 04, 2006 8:49 am     Hozzászólás témája:
Szerintem ne idegeskedj ezen a dolgon, egyszer úgyis sikerül. Próbáld meg azzal a progival amit az elöz? hozzászólásomban ajánlottam/Sony DVD Architect 2/. Ez a program sokkal kezel? barátabb, felhasználó barátabb, mint az IfoEdit. Lényegesen átláthatóbb, és szinte mindent tud amit tudnia kell egy ilyen programnak.
Azt meg nem értem, hogy az IfoEdit amikor összerakja benne van a felirat, és amikor kiírod meg nincs. Ner elvileg nem tudja szerkeszteni a filmedet. Szerintem maga amikor összerakod a filmet, nem tetszik az IfoEditnek a felirat kiterjesztése, amit eltud viselni az a .sup fle. Ez a kiterjesztés, már tartalmazza a bmp fájlokat, amit beledarál a vob fájlaidba. Sup fájl el?állítása: Gyári dvd-r?l-->DVDDeprycter
Szerintem használd az Architectet, leírás van az oldalon, és hamarosan elkészül egy videoklipp is róla, és fent lessz az oldalon.

További info

lorant80
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 05, 2007 10:29 pm     Hozzászólás témája:
Szevasztok!!!

Az utóbbi két-három napban átolvastam a feliratokkal kapcsolatban az "összes" hozzászólás, de a problémámra nem találtam megoldást...! Sad
Az általam újra szerkesztett(IfoEdit) DVD lemezen a feliratok nem a fekete sávban, hanem a filmbe jelenik meg!!! Kipróbáltam egy u.n DVD SubEdit program legújabb verzióját, de sajnos nemjártam sikerrel.
Két filmnél próbálkoztam:
- az egyiknél, amikor beállítom a megfelelő pozicióra a feliratot(vertikális) és megadom neki, hogy DO IT(csináld)..., a művelet felénél hiba üzenettel(elküldöm-e a Microsoftnak???) leáll a program és kész!!!
- a másik esetben pedig lejjebb teszi a feliratot, de avval a feltétellel, hogy amikor PC-n szoftveres lejátszóval nézem a filmet, a felső fekete sávban egy 30cm-es csíkot mutat amikor az alsó részen a felirat megjelenik!!!
Egy kicsit kezdek morcos-harcos lenni, mert csak ez az egy dolog választ el attól, hogy a filmeket lemez
re írjam...!
A DVD SubEditen kívül biztos kell, hogy legyen más program is, amely elvégzi ezt a feladatot, még az se baj, ha ujra DEMUXOL-nom kell a DVD-t(az már megy Wink ), csak hogy lekerüljön a fekete sávra....!

Nagyon szépen kérlek benneteket, hogy segítsetek, ha tudtok...!

Üdv...

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 06, 2007 8:58 am     Hozzászólás témája:
Szerintem mentsd kia a feliratot, újra, és húzd be DVD Architect progiba az egészet, így a feliratot betudod importálni, és ott oda rakod ahová csak akarod.
Sony DVD Architect leírás: http://dvdx.hu/index.php?optio.....;Itemid=48

Igaz menütől el kell búcsuznod.

Persze van még rengeteg author program, DVDlab, Spruce DVD Maestro, stb.

További info

Legutóbb dvdX szerkesztette (Hétf. Márc. 05, 2007 4:26 pm), összesen 1 alkalommal

lorant80
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 07, 2007 9:01 am     Hozzászólás témája:
Kössz szépen az ötletet...!
Ki fogom próbálni, és majd megirom sikerrel jártam-e? - de előbb be kell szereznem a programot!
Az utóbbi pár napban gyengén muzsikál az internetem!

Még 1X kössz...!

Üdv...

lorant80
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 12, 2007 6:26 pm     Hozzászólás témája:
Szevasz dvdX!!!

Beszereztem a DVD Architect 4,0a-a progit. Kipróbáltam, vagyis jobban mondva a felirat beállítás részig jutottam!!!
Leírom mi a helyzet:
- a video anyagom egy PAL 720x576 Widescreen.
- a progiba betöltve az aktiv kép (ahol látszik a film) majdnem elfoglalja az egész képernyőt, ami azért kellemetle, mert csak egy nagyon vékony fekete sáv van a kép alatt ahova szeretném tenni a feliratot! Még tán akkor sem tudnám oda tenni a feliratot,, ha nagyon aprót 10-es nagyságot választanák!
- mért nem kínálja fel azt a fekete terület nagyságot, amely a film nézése közben is van (pl: Power DVD-ben)
- valamint, van-e lehetőség olyan dologra, hogy változtassak a két soros feliratnál a feliratok közötti távolságon. Különben, ha a feliratot megnövelem 24-26-os méretre csaknem belelóg a film közepébe!!!
Találtam egy lehetőséget, amelyel megtudom növelni a fekete sáv szélességét (crop and adjust), de akkor
kb: a filmnek 1/3-a kiesik a játékból!!! Mit tudnák tenni ezeknek a dolgoknak a kiküszöbölésére???
Nem akarom elhinni, hogy nincs egy olyan DVD készítő program, amellyel a feliratot a fekete csíkra le tudnám helyezni, mint egy jól elkészített gyári DVD-nél!!! Ők mivel csinálják??? Question
Ja, és ha így könnyebb programot ajánlani, akkor azt még ide írnám, hogy menüt nem akarok tenni a filmhez!!!

Várom az ötleteket..., egy elkeseredett DVD szerkesztő!!! Crying or Very sad

Üdv...

pritamin
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 12, 2007 11:16 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz Lorant!
Ha megengeded leírom, én hogyan teszek fekete csíkot a filmhez DVDArchitectel. Kicsit kisipari, de működik.
Elindítom a DVDA-t feladja a kék menü ablakot, kitörlöm a Menü1 feliratot, a Menü Background Media-nál Video, Replace és beteszem a demuxolt m2v-t. Ugyanitt alul a Strech type-t átállítom Letterbox-ra és már ott is van a kívánt fekete sáv. Make DVD és dolgozzon.
Ha kész akkor az új videót demuxolom PgcDemux-al, mert itt beállítható, hogy menüt is szétszedjen darabokra (lehet, hogy más prg is tudja, de nekem ez van meg). Az új m2v már ténylegesen 720x576 eredeti képmérettel alul felül széles fekete sávval, ahol a feliratot tetszés szreint el lehet helyezni.
Ha tudod, ne vedd okításnak, hogy leírom, de ha beállítottad a feliratot a neked tetsző formára (betüméret, sortörés), alkalmaztad a beállítást az egész felirat trackre, akkor mentsd el a projektet zárd be a DVDA-t, majd indítsd újra, mert
a sortöréseket csak így teszi be mindenhova ahova kell.
Remélem, tudtam segíteni.

pritamin

Deni
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 12, 2007 11:57 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Egy DVD-re próbáltam feliratot illeszteni Ifoedittel, de éppen, hogy elindítottam a következő hibaüzenetet adta: INTERNAL ERROR: additional data required but no free spaces in input buffer Mit lehet ezzel tenni? Hol kell beállítani ilyen dolgokat?
Deni
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 9:27 am     Hozzászólás témája:
Deni írta:
Sziasztok!

Egy DVD-re próbáltam feliratot illeszteni Ifoedittel, de éppen, hogy elindítottam a következő hibaüzenetet adta: INTERNAL ERROR: additional data required but no free spaces in input buffer Mit lehet ezzel tenni? Hol kell beállítani ilyen dolgokat?
Deni

A hiba fordítása: ALAP ERROR: további adat szükséges, de nincs szabad terület bemeneti pufferben!

Több mint valószínű, hogy a feliratod, a videó fájloddal ütközik, próbáld meg egy frame-ra rakni/PAL, NTSC/.
Ezért akad ki az IfoEdit.

Próbáld meg átkonvertálni valamelyiket, és ha nem megy írj.

További info

polereng
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 11:15 am     Hozzászólás témája:
Hello!
Az Srt2Sup progi az okézás után nem teszi be a feliratot. Mi lehet a gond? Eddig az ugyanabból a forrásból letöltött feliratokkal tökéletesen dolgozott. Választ előre is köszönöm.

lorant80
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 6:18 pm     Hozzászólás témája:
Szevasz "pritamin"!!!

Köszönöm a válaszod és az ötleted..., a fekete sávos dolog tényleg működik Wink KIRÁLY!!! Megszélesedett!!! De, amikor nyomok neki egy MAKE DVD-t és beállítom, hogy hova készítse el a cuccot, azt írja ki, hogy nincs elegendő hely a dologra!!! Pedig van 13GB szabad hely, a DISC SPACE USED-nél pedig 6,9GB-ot ír!!!
Az OPTIONS - PREFERENCE - Burning és Mastering-nél is azt az útvonalat adtam meg amit a MAKE DVD beállításnál!!! Biztos valami elkerűlte a figyelmemet...! De mi???
Kösz, hogy megemlítetted a felirattal kapcsolatban is azt a dolgot, mert erről sem tudtam!!! Embarassed
A kétsoros feliratnál a feliratok közötti távolságon lehet-e állítani (összébbhúzni a két feliratsort a betű nagyság változása nélkül) ???

Üdv

Deni
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 8:22 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Hogyan tudom megnézni, hogy a video fileom PAL vagy NTSC?
Köszi a segítséget!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 11:19 pm     Hozzászólás témája:
lorant80 írta:
Szevasz "pritamin"!!!

Köszönöm a válaszod és az ötleted..., a fekete sávos dolog tényleg működik Wink KIRÁLY!!! Megszélesedett!!! De, amikor nyomok neki egy MAKE DVD-t és beállítom, hogy hova készítse el a cuccot, azt írja ki, hogy nincs elegendő hely a dologra!!! Pedig van 13GB szabad hely, a DISC SPACE USED-nél pedig 6,9GB-ot ír!!!
Az OPTIONS - PREFERENCE - Burning és Mastering-nél is azt az útvonalat adtam meg amit a MAKE DVD beállításnál!!! Biztos valami elkerűlte a figyelmemet...! De mi???
Kösz, hogy megemlítetted a felirattal kapcsolatban is azt a dolgot, mert erről sem tudtam!!! Embarassed
A kétsoros feliratnál a feliratok közötti távolságon lehet-e állítani (összébbhúzni a két feliratsort a betű nagyság változása nélkül) ???

Üdv

Szervusz!
Örülök, hogy van eredmény, remélem további DVD buherára buzdít majd.
Nekem az a tapasztalato
m, hogy az DVDA csak akkor indítja el a make dvd-t, ha legalább a kiírt méretnél kétszer nagyobb szabad hely van. Először muxolja, konvertálja a megfelelő formára, ez 6,9G majd összerakja DVD fájlokba, ez megint annyi, ez már 13,8G és csak a kész anyag után törli a köztes munkaanyagot. Első nekifutásnál próbálj még szabad helyet csinálni a vinyón, majd indítsd újra a folyamatot.
Sajnos arra még nem jöttem rá, hogy a feliratsorokat összébb lehet-e nyomni, de az az érzésem, hogy nem. Valószínűleg minden karakternek meghatároz egy magasságot, közé (betümérettől függően) fixre veszi a sortávot és ezen nem enged változtatni. Csak akkor lehetne mozgatni, ha a sorokat külön lehetne formázni, de egy feliratot egy egységnek kezel, soronként még nem sikerült hozzáférnem a szöveghez.

pritamin

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Feb. 13, 2007 11:55 pm     Hozzászólás témája:
Deni írta:
Sziasztok!

Hogyan tudom megnézni, hogy a video fileom PAL vagy NTSC?
Köszi a segítséget!

Szia Deni!

Nyisd meg az m2v-t vdub-bal (pl 1.6.11-es de van más verzió is ami tudja ezt), majd File menü > File information > Video track tábla első sora megadja, hogy milyen frame/sec a film, ezután már egyeztetni tudod a felirat frémjével. Ha a netről való a felirat, nem mindíg egyezik az adattábla meg a tényleges érték. Azt tudom tanácsolni, hogy tedd be egy dvd szerkesztőbe a videót meg a feliratot és nézd meg, hogy szinkronban vannak-e. Ha kell pl SubtitleProcessorral remekül lehet másik frémre konvertálni és idősíkon szerkeszteni a feliratot. És ha már benne van akár azzal is összerakhatod, magánvélemény, de szerintem sokkal szebb feliratot lehet pl egy DVDArchitecttel csinálni, mint ifoedittel.
Igaz, egy kicsit tovább is tart vele.

pritamin

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 14, 2007 9:17 am     Hozzászólás témája:
polereng írta:
Hello!
Az Srt2Sup progi az okézás után nem teszi be a feliratot. Mi lehet a gond? Eddig az ugyanabból a forrásból letöltött feliratokkal tökéletesen dolgozott. Választ előre is köszönöm.

Próbáld meg átkonvertálni Subtitle Workshoppal, és utána Srt2Sup.

További info

lorant80
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 14, 2007 6:04 pm     Hozzászólás témája:
Szevasz pritamin!!!

Elsikerűlt indítanom a DVD készítési folyamatot, de csak olyan feltétellel, hogy ha leveszem 6,9GB-ról (Disc Space Used) 926MB-ra az értéket!!! Amig ezt nem csináltam nem engedett át a következő lépésre!!!
-----------------------------------------------------------------------------------
The estimated size of the project is larger than the default space available on media.

The estimated total size of all menus is greater than the maximum of 1 GB.
-----------------------------------------------------------------------------------

A fent bekeretezett két sor az említett üzenet, amit kiirt a program addig még le nem vettem a video anyag méretét 1GB alá!!!
Hogy lehetne ezt a dolgot kiküszöbőlni??? Biztos van valami beállítás erre!!? Csak, hogy hol???
A felirattal kapcsolatban pedig nekem is hasonlók az észrevételek..., próbáltam így húzni, úgy tolni, de semmi eredménye!!! A betű méret függvé
nyében változik a sorköz magasság!!!

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 8 oldal .:. Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!