dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD írás Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
Nero Burning Rom
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 12, 2005 2:47 pm     Hozzászólás témája: Nero Burning Rom
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Megnyitom ezt a témát a Nero Burning Rom-mal, mert ez egy nélkül?zhetetlen szoftver. DVD írásra szerintem ez a lemegfelel?bb program, f?leg, hogy ISO file kiterjesztéssel tudunk vele írni. Very Happy
http://www.nero.com
Mi a véleményetek ?
Üdv. dvdX

Legutóbb dvdX szerkesztette (Kedd. Márc. 21, 2006 3:13 pm), összesen 1 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 12, 2005 2:47 pm     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

Zolee
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Okt. 12, 2005 2:55 pm     Hozzászólás témája: Nero
Igen, sztem is.
Razz Én is ezt használom írásra. Nem azért mert más programok nem jók, hanem azért mert egyszerüen kezelhet?, praktikus és nem utolsó sorban megbízható. Nemhiába a legelterjedtebb...
Üdv: Zolee Rolling Eyes
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése MSN Messenger Felhasználó Pc konfigurációja

ata
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Okt. 14, 2005 10:35 am     Hozzászólás témája:
Nekem is nero van a gépemen és avval írom a dvd lemezeket.
Szerintem nagyon jó, de sajnos nem minden funkciót értek még.
Nincs valakinek magyar leírása hozzá? Köszönöm. Question

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Okt. 18, 2005 8:27 am     Hozzászólás témája:
Hello Ata, egyre több infoval böv?l az oldal, és többek között a Nero Burning Rom leírása is fel lessz rakva. Kisseb töredékben néhol el?fordul a leírások közöt, de még nem egészében. Addig is elküldöm neked e-mail-en a leírást, remélem ezután már jobban boldogulsz a programmal.
Very Happy

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Márc. 28, 2006 8:16 am     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Hello Ata, egyre több infoval böv?l az oldal, és többek között a Nero Burning Rom leírása is fel lessz rakva. Kisseb töredékben néhol el?fordul a leírások közöt, de még nem egészében. Addig is elküldöm neked e-mail-en a leírást, remélem ezután már jobban boldogulsz a programmal.
:D

Hello dvdX!

Nem tudom, hogy a hivatkozásban említett módon felkerült-e valamelyik topicban az oldalra a Nero Burning Rom leírása.
Ha nem, hálás lennék neked, ha a fentiekhez hasonló módon elküldenéd számomra is e-mailben.

El?re is köszönöm.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Márc. 28, 2006 8:38 am     Hozzászólás témája:
Sajnos nem került fel az oldalra, el?bányászom, ha még megvan?? És elküldöm neked. Cool

További info

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Márc. 28, 2006 8:51 am     Hozzászólás témája: Nero leírás
Hello dvdX!

El?re is köszönöm!

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Ápr. 21, 2006 5:52 pm     Hozzászólás témája: DVD lemez írás NeroVision Express 3-al
Szervusztok!

A videofájlokkal végzett konverziós ( vágás, összef?zés stb.) munkák után belevágtam DVD lemez írásba. Egyenl?re nem teljes sikerrel.
A Témában megnevezett programmal dolgoztam.
DVD-Videót készítettem. A munka lépéseit végigcsináltam. Egy demo program is segített ebben (talán err?l az oldalról töltöttem le).
A projektet elkészítettem és DVD-RW lemezre írtam.

A lemezen lev? DVD-Videó a számítógép Windows Media Player-rel tökéletesen lejátszható.

Ugyanakkor egy Panasonic asztali lejátszón "Unformat" hibajelzés jelent meg.
A lemez (DVD-RW) kompatibilis a lejátszóval. A készülék a Video és VR formátumot is lejátsza.

Ennyi felvezetés után és a lemezkezelés ismeretében az a gyanúm, hogy az elkészített lemezt le kell zárni. Az NeroVision program lemezírás oldalán nem találtam olyan opciót, amely a lemez lezárására utalt volna.

Azt szeretném tudni, hogy az elkészült lemezr?l hogyan lehet megállapítani, hogy az lezárt-e vagy sem ?
Ha nincs lezárva, le lehet-e utólag zárni. Ha igen, hogyan?

Érdekl?déssel várom véleményeteket és elnézést a b?beszéd? bejegyzésért.

Konvert
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Ápr. 21, 2006 6:48 pm     Hozzászólás témája:
Tnem vagyok képben!át ha a Nero Vision-t alaklamztad a készre beállitott avid kiírására akkor a következ? gomb nyomkodásával[és természetesen az adott lapon minden kívánt beállitva] akkor a legutolsó írási beállitások lapon az írási paramétereknél "az írjunk"-nál kíválasztod a dvd íródat illetve a legalsó írási beállitásoknál a maximális sebesség meghatározásnál én a 2 x-t szoktam beállitani és max boxot kipipálni[ez még jó régi lejátszókkal is kompatibilis írási sebesség és ugye minnél lassabban ir annál kevesebb a hiba lehet?ség].
Írás szintén kipipa a book tipust automatikuson célszer? hagyni.Az egymenetes írást ha kipipálod akkor a merevlemezedre nem hoza létre a dvd struktúrát .Na most ha igy készitetted el a dvd-t akkor azt játszania kellene az olvasodnak.

Az Unformat nem a lezáratlan lemezt jelöli hibaként [ez igazából nem is lesz lehetséges mivel az el?bbi beálitásokkal a nero lezárja függetlenül a dvd rw
-t?l a dvd-et]hanem szószerint ismeretlen formátumot takar.Valamely más ismeretlen okból keletkezett irási rendellenességre utal.

Ird le kérlek b?vebben a lemez létrehozásánál alaklmazott módot.

Jah!És sajnos van hogy gyártói "fogás "az DVDRw lemez lejátszási lehet?ség mig ténylegesen mégsem játsza azt az asztali.Bár mivel Panascodikról van szó egy Firmware [frissités] érdemes lenne mind az pcben lév? mind az asztali tekintetében.

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Ápr. 21, 2006 10:13 pm     Hozzászólás témája:
Hello Konvert!

Az "Írási beállítások" oldalon végigkövettem az általad javasolt beállításokat. Én pontosan az általad leírt beállításokat használtam azzal az egy különbséggel, hogy korábban az "Egymenetes" boxot nem pipáltam ki.

Most kipipáltam és sikerült a lemezírás. Az asztali készülék is olvassa.
Két kérdésem maradt:

1./ Mit jelent pontosan ez a mondatod: "Az egymenetes írást ha kipipálod akkor a merevlemezedre nem hoza létre a dvd struktúrát. "
Ez azt jelenti, hogy ha a pipa elmarad, akkor a gép merevlemezére is kiírja a videót?

2./ A számítógépen lev? DVD író - olvasó m?ködésében már néhányszor tapasztaltam bizonytalan m?ködést.
Azt írtad: "egy Firmware [frissités] érdemes lenne mind az pcben lév? mind az asztali tekintetében."
Úgy gondolod, hogy frissít? szoftvert kellene lefuttatni a két készüléken?
Azt hiszem, a PC-n lev? megérett erre.
A DVD író típusa al
apján az Interneten hozzá lehet férni illeszt?program frissítéshez?

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Ápr. 22, 2006 7:28 am     Hozzászólás témája:
Az egymenetes írás azt jelenti, hogy nincs lehet?ség a lemez kés?bbi tovább írására, a szoftver lezárja a lemezt.
Ezt különben a legtöbb asztali lejátszó leírásában tudatják, és így is van, hogy a lejátszó nem támogatja az ún. multisession-ös lemezeket.
Multisession= egymás után több tracket felírni, eltér? id?pontban.
Ilyenkor minden sessiont lezár a program, viszont a TOC-nak (Table of Content) sokkal több helyet foglal le, így kevesebbet lehet írni a lemezre.

Legutóbb rakman szerkesztette (Szomb. Ápr. 22, 2006 8:34 pm), összesen 1 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

Konvert

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Ápr. 22, 2006 6:42 pm     Hozzászólás témája:
Laughing Embarassed köcce a kiegészítést , jobban el sem lehetett volna mondani!!

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Ápr. 22, 2006 8:03 pm     Hozzászólás témája:
Hello rakman! Hello Konvert !

Köszönöm a segítséget.
A DVD szerkesztés a NeroVision Express-el jól m?ködik.

A következ?kben megpróbálkozom az effektekben és más lehet?ségekben gazdagabb szerkeszt? programok valamelyikével.

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Ápr. 22, 2006 8:33 pm     Hozzászólás témája:
Nincs mit, örülök, hogy segítehettem. Wink

Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó Pc konfigurációja

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Ápr. 23, 2006 2:01 pm     Hozzászólás témája: DVD lemez formázása
Szervusztok!

Néhány sorral feljebb arról írtam, hogy gondjaim voltak a DVD film írással.
A PC-men lev? DVD író is gyanúba keveredett.
Ezt követ?en azokat a lemezeket is vizsgálni kezdtem, amelyeknél az írás nem sikerült.
Biztos ami biztos alapon InCD programmal formáztam meg ?ket.
A formázást követ?en a kész lemezr?l adott információk nem egészen érthet?ek számomra.
Az alábbi esetek fordultak el?:

1./ A formázott lemezr?l kiírta a program, hogy Foglalt terület:0, Szabad terület:0 és a Tulajdonságnál a lemeztárcsa kék szín? (foglalt) volt.

2./A formázott lemezr?l kiírta a program, hogy Szabad terület (névleges), de a lemezre írás közben az íróprogram (NeroVision Express) az írási folyamat kezdetén azt jelezte, hogy a frissen formázott, hibátlan lemez nem üres (törlést javasolt).

A formázás után marad (vagy kerül) a lemezre információ (kék csík rózsaszín tárcs?
?ban)?
Ezt az információt le lehet törölni?

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 24, 2006 8:47 am     Hozzászólás témája:
Elvileg ha egy szoftttal formázol egy lemezt teljesen le kell törölni minden adatot. A kis vékony csíkban pedig a lemez információs adatait tartalmazza /Pl. TDK, 4,7 GB, 4X, stb/.

Általában a Nero-val szoktam gyors formázni ami kb. 1 percig tart, de néha kell minden RW lemzen teljes formázást csinálni/kb. 10-15 perc/, hogy az elmaradt adat darabokat is letörölje véglegesen. Az természetes, hogy 0 MB az adat a lemzen, hisz a letörlöd elvileg kb. annyi is van rajta. A kis csíkkal kapcsolatban pedig még annyit, hogy nem lehet, és nem is érdemes bolygatni.

Szerintem pl. Nero Burning Rom-mal egy teljes formázás kell e RW lemezednek.

További info

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 24, 2006 4:08 pm     Hozzászólás témája:
Az InCD program a lemezt az ún. packet írásra készítí fel, tnem vagyok képben!át úgy tudsz a lemezen dolgozni, mintha merevlemez, v. floppy lenne.
Lehet rá írni és törölni is róla.
Ahoz, hogy a Nero BR-mal dolgozni tudj a lemezzel újra formázni kell, de nem az InCD-vel!

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 24, 2006 5:12 pm     Hozzászólás témája:
Hello dvdX! Hello rakman!

Az InCD formázással kapcsolatos információ éppen jókor jött számomra.
Az asztali Panasonic DVD író sokszor panaszkodott a lemez miatt, amit InCD-vel formáztam.
Azt sejtettem, hogy a szakszer?en végrehajtott formattálás a lemezen információkat hagy (gondolom a szektorokkal, lemeztípussal és egyebekkel kapcsolatban).

dvdX!

A Nero BR programomban (v6.6.0.15) a menükben és almenükben nem találom a formázás lehet?ségét.
Úgy rémlik, korábban már találkoztam a program olyan verziójával, ahol megajánlotta ezt a lehet?séget.

Az általad említett formázás melyik verzióba érhet? el?

Az eddigi infókat köszönöm.

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Ápr. 24, 2006 7:14 pm     Hozzászólás témája:
Nero BR. --> CD/DVD író --> újraírható lemez törlése:
a megnyíló ablakban tudod a lemez tartalmát törölni.
(teljes, vagy gyors törlés).
A BR-rel nem tudsz -tudomásom szerint- formázni.
Erre csak az INCD- vel van lehet?séged, de ott is csak azért van rá szükség, hogy az említett packet írásra felkészítse a lemezt.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 25, 2006 8:21 am     Hozzászólás témája:
rakman írta:
Nero BR. --> CD/DVD író --> újraírható lemez törlése:
a megnyíló ablakban tudod a lemez tartalmát törölni.
(teljes, vagy gyors törlés).
A BR-rel nem tudsz -tudomásom szerint- formázni.
Erre csak az INCD- vel van lehet?séged, de ott is csak azért van rá szükség, hogy az említett packet írásra felkészítse a lemezt.

Ell?tem a szolóhoz, csatlakozom. Én Nero 7 Ultra Edition pack-ot használok, és ott is így van benne.

További info

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 25, 2006 4:07 pm     Hozzászólás témája:
Köszönöm a meger?sítést! Laughing

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 25, 2006 5:53 pm     Hozzászólás témája:
Hello dvdX! Hello rakman!

A lemezformázással kapcsolatban tulajdonképpen egy kis féreértés támadt közöttünk.

Az általam használt Nero BR programban a lemezkezeléssel foglalkozó menüpontban szerepel a Törlés lehet?sége.
Csak én a Formázást kerestem. Az sajnos nincs a program menüi között. Igaz, hogy a törlés is tekinthet? a formázás legegyszer?bb módjának, de én a klasszikus formattálásra gondoltam, azt kerestem.

Rakman!

Köszönöm a privátüzenetet és a két programajánlatot (DVD Shrink, DVD Decrypter)
A Shrink-et kipróbáltam. Tökéletes! Laikusként nem is nagyon értem, hogyan lehet egy ilyen kisméret? program ennyire kompakt.

Köszönöm a segítségeteket.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Ápr. 26, 2006 7:37 am     Hozzászólás témája:
Ha teljes törlést választol, ami kb 15 percig tart, az formázásnak felel meg. Laughing

További info

erdeklodo
DVD Mahinátor

DVD Mahinátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Máj. 07, 2006 11:53 am     Hozzászólás témája: AV formátum
rakman írta:
Az InCD program a lemezt az ún. packet írásra készítí fel, tehát úgy tudsz a lemezen dolgozni, mintha merevlemez, v. floppy lenne.
Lehet rá írni és törölni is róla.
Ahoz, hogy a Nero BR-mal dolgozni tudj a lemezzel újra formázni kell, de nem az InCD-vel!

Hello rakman!

Egy Panasonic DVD kamerával dolgozom. Kaptam hozzá egy DVD szerkeszt? programot (DVD MovieAlbumSE).
A program szolgál egyebek mellett arra, hogy a kameráról átmásoljam a felvételeket a PC-re.
8 cm-es 1.4 GB-os DVD-RW lemezt használok.
A másolásnál a program nem ismeri fel a lemezt.
Hibaüzenetet ír ki: "The disc in drive G: cannot be use (Format type Unknow) Insert AV format (UDF 2.0 type) DVD-RAM/DVD-RW disc in the drive."
Van ennek a szerkeszt? programnak egy lemeztörl?-formázó alprogramja.
Abban megnéztem a lemezt és ott INCDFS fájlformátumot írt ki. Nem is tudtam a lemezt megformázni A
V formátumra.
Az INCD programot nem használtam a lemezzel, de a törlését korábban NeroBR-al végeztem.
Még annyit, hogy a lemezt DVD-RAM - nak ismeri fel, ugyanakkor -RW-s a lemez.
Az idézetet azért hoztam be, mert a lemez viselkedése az INCD formázásra emlékeztet.

A kissé b?lére eresztett leírás után van valami ötleted, hogyan tudnám ezt a lemezt AV fájlformátumra formázni?
A kamera programjával 2 formátumot lehet DVD-RAM és DVD-RW lemeznél beállítani (Video és VR).
de ezek a felvett videóformátumokat határozzák meg, nincs hatásuk a fájlformátumokra.

rakman
KIEMELT Moderátor

KIEMELT Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 08, 2006 7:40 am     Hozzászólás témája:
?szinte leszek, számomra ismeretlen a hiba, még nem találkoztam vele.
Az elgondolásaim:
1.-Szerény véleményem szerint a 8 cm-es lemez miatt írja ki a hibát.
Próbáltad már normál méret? -RW-s lemezzel ugyanezt?
2.-Azt írod, hogy a kamerához kapott program a kamerából a PC-re másolná
a progit. Gondolom ugyanezzel írnád ki a lemezre. Mi van akkor, ha más
szoftver segítségével teszed meg ugyanezt? (NBR, NVE)
Sajna több ötletem nincs. Crying or Very sad

Legutóbb rakman szerkesztette (Hétf. Máj. 08, 2006 2:57 pm), összesen 1 alkalommal

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 2 oldal .:. Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!