dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » Zene Szerkesztés
5.1 csatornás wav-ból dts-t
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
zozi
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Nov. 04, 2008 9:50 am     Hozzászólás témája: 5.1 csatornás wav-ból dts-t
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Üdv Mindenkinek!

A helyzet a következő. Adott egy 5.1 csatornás wav fájlom, amelyhez mellékelve van egy .cue, amit ugyebár, ha bemountolok egy virtuális meghajtóba, akkor a megfelelő lejátszó kiírja a számcímeket, számhosszt...stb.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a wav fájl különálló *.dts kiterjesztésű fájlokra bontani, lehetőség szerint a .cue fájlban tároltak alapján, gondolok itt egy-egy zene hosszára, címére.
De, ha ez nem oldható meg egy lépésben, akkor az is elég, ha Valaki azt elárulja nekem, hogy mivel tudom szétszedni ezt az "ötvenegynéhány" perces wav-ot 6db különálló wav-ra (C, FL, FR, RL, RR, Sub)? Ha Valaki ebben segít, már az is hatalmas segítség lenne, mert a maradék lépéseket már szerintem meg el tudom végezni azok alapján, amiket az oldalon olvastam.

Köszi a válaszokat, szép napot!
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Nov. 04, 2008 9:50 am     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Nov. 04, 2008 2:49 pm     Hozzászólás témája:
Szia, itt van egy remek leírás erre a problémára: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jan. 01, 2009 10:00 pm     Hozzászólás témája: 5.1 hangzás
Sziasztok

zozi hoz hasonlóan én is 5.1 hangzást szeretnék elérni de nem a számítógépen hanem olyan formában amit bármilyek 5.1 re alkalmas DVD lejátszóban meghalgathatok, létre hoztam az 5 csatorna hangját(fruity szerkesztővel) aztán a NERO soud trax-ával próbáltam valamilyen formátumot létre hozni de nem jártam sikerrel.Majd jött a Sur Core dvd 5.1 valószínűleg ez sikerült de most elakadtam, létre hozott egy dts kiterjesztésű filét amivel nem tudok mit kezdeni. Próbáltam az általatok említett Nero visiont de a demo nem indul el.Az info edit nevű progi megy csak nem tudom hogy mit csináljak vele.
Végeredményben egy olyan filét szeretnék létre hozni, mint a Dolbylogo.

Ha esetleg van ilyen rész a fórumon, akkor elnézést kérek de véletlen átsiklottam felette.

A segítséget előre is köszönöm

Mpici
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése MSN Messenger Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 05, 2009 1:25 pm     Hozzászólás témája:
Csinálj belőle egy zenei dvd-t, és máris hallgatható lesz a lejátszódban.
Mondjuk DVDLab programmal. A kép helyére tehetsz fekete képet, vagy bármit. IfoEdit-tel is megoldhtó lenne, de kell hozzá egy ugyanolyan hosszúságú kép anyag is.

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 05, 2009 2:12 pm     Hozzászólás témája:
Szia

Köszönöm.
Megpróbálom, bár a DVDLab-ot soha nem használtam.

Valaki tud valamilyen magyar nyelvű leírást, a DVDLab progihoz.
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése MSN Messenger Felhasználó Pc konfigurációja

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 17, 2009 7:09 pm     Hozzászólás témája: 5.1 dolby digital
Sziasztok

Megint írok hátha valaki tud segíteni.

Megcsináltam a 6 mono csatornát, majd a surcode DTS dekoderrel megcsináltam a kész 5.1 hangot, ezt a DVDlab progival (magyar segítség:http://www.freeweb.hu/zsigaba/dvd_lab_pro_153.html) sikerült DVD re írnom. Aztán jött a hideg zuhany :(
A kiírt DVD hibátlan volt de csak DTS hang van rajta amit sajnos nem tudok hallgatni.
Gondoltam nincs nagy baj a Surcode készítőinek van Dolby 5.1 hez is progija, megszereztem (Minnetonka SurCode Dolby Digital 5.1 Encoder v1.0.8 plug-in for Adobe Premiere Pro)
Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni. Az a kérdésem hogy szerintetek van e olyan önálló program mint a DTS dekoder mert az megy magától nem kell hozzá semmi más, de ez nem akar, csak az Adobe premiert kéri.
Az Adobe premire pro CS4 et is megszereztem de sajnos így sem tudom telepíteni a dekodert.

Kérlek segítsetek.

Köszönöm.
Mpici

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 19, 2009 11:47 am     Hozzászólás témája:
Szerintem Te DTS akarsz átkonvertálni AC3-ra.
Nézz szét itt: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=103078

További info

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 19, 2009 8:38 pm     Hozzászólás témája:
Szia

Lényegében igen. Találtam is egy nekem való konvertáló programot de olyan mintha kicsit össze keverné a csatornákat, a kimentett AC3 az tényleg 5.1 de valahogy nem szol jól, mintha nem oda tenne a csatornákat mint ahová a DTS csinálásakor terveztem,
Elméletben szerkesztetem olyan effekteket amiknek körbe kellene járni a hangfalakon de nem igazán megy. Én úgy érzem hogy nekem valami Dolby Digital dekoderre van szükségem, ami megtartja a DTS csatornáit.
Még valami, azt írtad hogy ha a DVDlabal csinálok egy DVD-ét akkor tehetek fekete képet a film helyére, sajnos nem sikerül mindig kell nézzek valami kép anyagot mert csak addig megy a film amíg tart a videó.

Köszi
Mpici

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 21, 2009 12:12 am     Hozzászólás témája:
5.1-es hang megtervezése, úgy, hogy az jól is szoljon elég kemény dió. sokat kell bibelődni vele, és ha már tökéletesnek látod, akkor másnap tuti, hogy találsz megint valami javítani valót.
Érdemes real-ben dolgozni, amikor szerkeszted az 5.1-et, én erre a Sony Vegas-t használom. Utána pedig, ha meg van ugyanezzel a programmal csomagolom össze AC3-ra.

Sajna DVDlab-ban időben akkora videót kell keresned, mint a hang anayag.

További info

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 21, 2009 12:16 pm     Hozzászólás témája:
Szia

Igen igazad van elég kemény dió :)
A Sony Vegárol azt írtad hogy real szerkesztő, még nem néztem meg,mielőtt neki ugrok inkább leirom hogy mi a pillanatnyi helyzetem hátha úgy könnyeben bele látsz hogy mit akarok.
csináltam egy "zenét"kb 4 perc, ezt fruityval szerkesztettem, mikor kész volt a teljes anyag akkor szétszedtem.Külön külön minden egyes csatornára, hogy mikor milyen hang szólaljon meg, tehát most van 6db monó wav kiterjesztésű filém ami mind teljesen egy forma minőségű és hosszúságú.
Mint írtam Dolby DTS ben hibátlan, gondolom a DTS konverter nem változtat rajta csak valahogy össze füzi.Amint ebből AC3 mat csinálok már nem tökéletes, a DKaudio val csináltam a BeSweetel még nem sikerült semmit sem csinálnom (nem értek ehhez sem) Igazából azért írtam ezt le hogy szerinted van értelme megszereznem a Sony Vega programot az tudja azt hogy minden csatornát külön Wav ból húzok be, vagy PL egy sztereó Wav ot
lehet vele kozmetikázni.

És köszönöm az eddigi segítséget is.

Mpici

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 21, 2009 3:31 pm     Hozzászólás témája:
Persze, mindenképp Sony Vegas-t használj ehhez a dologhoz. Én rengeteg 5.1-es AC3-at kreáltam vele, igaz a DTS-t nem tudja, de az nem is kell neked, ahogy írtad.
Tudja a Wav-ot, de monót használj inkább csatornánként.

További info

Mpici
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 02, 2009 10:18 pm     Hozzászólás témája:
szia

Sikerült :D:D:D
A sony vega tökéletes, bár leszedtem vagy háromszor mire sikerült egy használható Demó verziot találnom.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 04, 2009 10:46 am     Hozzászólás témája:
Örülök. hogy sikerült. Smile

További info

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 1 oldal .:. Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!