dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD szerkesztés
AVI-ból DVD
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Player
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Dec. 26, 2008 8:30 pm     Hozzászólás témája:
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Sziasztok!

A problémám a következő:
Letöltöttem az Ámen c. filmet a netről, (néha töltögetek le filmeket) ami avi kiterjesztésű.
A számítógépem rendesen lejátssza, de az asztali játékosom [LG DV8631V] csak
úgy játssza le, hogy hang van, de nincs kép.

Ezután az avi fájlt a számítógépen átkonvertáltam Xilisoft Video Converter Ultimate programmal
DVD-vé. Egy vob kiterjesztésű fájlom keletkezett. Most az a helyzet, hogy kép van, de nincs hang.
Szóval mit tanácsoltok?

Lehet hogy a VOB fájl önmagában nem elég, és kell hozzá egy IFO vagy BUP fájl is.
Talán IfoEdit programmal lehet a vobból ilyen másik fájlt csinálni. Akkor talán már lenne hang is?
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Dec. 26, 2008 8:30 pm     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Dec. 27, 2008 3:53 pm     Hozzászólás témája:
Szerintem ne vacakolj, az IfoEdit-tel, hanem konvertáld át újra, mondjuk ConvertXtoDVD programmal.

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

Player
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Dec. 27, 2008 4:59 pm     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Szerintem ne vacakolj, az IfoEdit-tel, hanem konvertáld át újra, mondjuk ConvertXtoDVD programmal.

Köszi. Valahogy nagyon láma lehetek. Most kiírtam egy DVD-re azt az AVI-t, amelyen nem volt kép és mellé azt a VOB-ot amelyet ebből az AVI-ból kovertáltam, és most a VOB rendesen müxik, van kép is és hang is. Laughing
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 29, 2008 11:29 am     Hozzászólás témája:
Örülök, hogy sikerült. Smile

További info
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

Player
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Dec. 29, 2008 1:34 pm     Hozzászólás témája:
dvdX írta:
Örülök, hogy sikerült. Smile

Azóta egy másik AVI-nál kipróbáltam a ConvertXtoDVD progit, és valóban nagyon jó. Köszi, BÚÉK!

akutyamegamacska
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Jan. 16, 2009 5:28 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok! Segítséget kérek.
Van egy filmem: Moonwalker 1988.DVDRIP.HunSub.avi
és van hozzá feliratom: Moonwalker 1988.DVDRIP.HunSub.srt
Szeretnék belőle DVD-t csinálni menüvel, a ConvertXtoDVD 3 progival.

Mi az oka annak hogy a feliratot sehogyan sem tudom betenni a programba?
A "Subtitle" gomb nyomásakor nem történik semmi, illetve ha jobb gombot nyomok, akkor előjön egy "add subtitle" de azzal sem tudom betenni a fenti feliratot, a filmhez.

Azért bosszantó mert nagyon jó ez a progi, a régebbi verziójával már csináltam DVD-t, de ez fejlettebb, mert sokkal jobb menüt lehet vele csinálni.
És a régebbivel nem volt feliratproblémám.

Köszönöm

akutyamegamacska
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 17, 2009 12:17 pm     Hozzászólás témája:
Halihóóóóóóó!!!!!

Nincs errefelé senki aki segíteni tudna???

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Jan. 19, 2009 11:56 am     Hozzászólás témája:
akutyamegamacska írta:
Sziasztok! Segítséget kérek.
Van egy filmem: Moonwalker 1988.DVDRIP.HunSub.avi
és van hozzá feliratom: Moonwalker 1988.DVDRIP.HunSub.srt
Szeretnék belőle DVD-t csinálni menüvel, a ConvertXtoDVD 3 progival.

Mi az oka annak hogy a feliratot sehogyan sem tudom betenni a programba?
A "Subtitle" gomb nyomásakor nem történik semmi, illetve ha jobb gombot nyomok, akkor előjön egy "add subtitle" de azzal sem tudom betenni a fenti feliratot, a filmhez.

Azért bosszantó mert nagyon jó ez a progi, a régebbi verziójával már csináltam DVD-t, de ez fejlettebb, mert sokkal jobb menüt lehet vele csinálni. És a régebbivel nem volt feliratproblémám.
Köszönöm

Elvileg ha beteszed a film mellé a feliratot automatikusan ráfűzi a filmedre.
Nem írja az ablakban, hogy bent van a felirat?

akutyamegamacska írta:
Halihóóóóóóó!!!!!

Nincs erre
felé senki aki segíteni tudna???

ui: ahogy ideje van valakinek szívesen válaszol, viszont ha más teendője is akad, akkor sajna várnod kell a válasz(ok)ra.

További info

Zsoltee
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Jan. 31, 2009 1:22 pm     Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Vannak családi felvételeim mini DV-n, ebből szeretnék DVD-t buherálni. Szeretnék helyenként zenét alá tenni, egy kis feliratot az események kommentálására, és 3-4 epizódot amennyi ráfér egy DVD-re menüsen elérhetővé tenni.
Totál kezdő vagyok de szerencsémre hamar rábukkantam a dvdx.hu-ra (nekem hatalmas segítség). Elolvastam a fórum és a leírások ide vonatkozó részeit, (lehet valami kimaradt) és nekiálltam az első DVD-nek. A végeredmény nem lett tökéletes, ezért szeretnék segítséget kérni.
Így csináltam: Movie maker-rel felmásoltam PC-re AVI formátumba, Nero vision-nal vágtam, feliratot csináltam, és a kamera hangja mellé még aláfestő zenét tettem (akkor még csak ezt a progit ismertem) és a végén fájlba exportáltam. Kaptam egy brutál méretű avi fájlt (20 perc cirka 100GB) ezt már nem nagyon értettem egy kis szerkesztés miért dobta meg így a méretet.
Olvastam, hogy a nero lassan kódol
ezért a convertXTODVD-t használtam. Klassz progi, meg is csinálta nekem gyorsan, így a négy epizód egy mappába gyüjtve 4.2 GB. Ez már rendben igaz? Utána vissza a nero-ba menüt csináltam és mindjárt megpróbáltam kiírni DVD-re. Hosszas ügyködés után az üzenet ’’Az írás sikertelen’’ volt. (2x is) Megint átolvastam a fórumot és más megoldást kerestem. Architect 2.0 mellett döntöttem, bnem vagyok képben!ívtam a programba a négy epizód VOB fájljait (szerintem itt ment el a hang) de ha mindent bemásolok akkor minden fájlnak menüablakot akar csinálni, vagy én vagyok nagyon eltévedve az Architectel kapcsolatban. Na mindegy. Szóval a 4 VOB fájl-al megcsináltam a menüt, nyomtam egy Make DVD-t aztán shrink-el áttekertem ISO-ba és Burning Rom-mal kiírtam. Fél siker!
Gondom a következő. Nincs hang, és megnyúlt a kép minden irányba a feliratok amit gondosan a kép aljára illesztettem abból semmi nem látszik a TV-n. Architect előnézetben még jó a kép
, hang már ott sincs.
Ezen hibákra szeretnék megoldást találni, plusz az az érzésem, lehetne ezt egyszerűbben is csinálni!
Ti hogyan csinálnátok?
Köszönök miden segítséget! Üdv a fórumozóknak!

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Feb. 02, 2009 8:08 pm     Hozzászólás témája:
Szia Drusza Smile

Szerintem ott lett elszúrva, hogy túl sok programmal ügyködtél.
Mindenképp minél kevesebbel probáld meg, hogy ne legyen annyi gubanc, és minőség romlás.

Ha meg van még a DV a PC-den, akkor...

...elég lenne a DVD Architect művelethez: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

Ha nincs, meg akkor a Movie Maker-rel kidigized: http://dvdx.hu/index.php?optio.....Itemid=289

További info

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 1 oldal .:. Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!