dvdx.hu kezdőoldal  ·  Program leírások  ·  Program magyarosítások  ·  Letöltés  ·  Tesztek  ·  Tréningek, Programok

Fórum kezdőoldal  ·  Gy.I.K.  ·  Keresés  ·  Taglista  ·  Csoportok  ·  Regisztráció  ·  Profil  ·  PÜ olvasásához jelentkezz be  ·  Belépés

Társkereső  
Tartalomjegyzék » DVD írás
Hogyan érdemes DVD filmet í­rni!
Ugrás:  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához
dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 14, 2005 10:19 am     Hozzászólás témája: Hogyan érdemes DVD filmet í­rni!
  Hozzászólás, az előzmény idézésével      
Az els?dleges szempont, hogy ISO file kiterjesztét készítsünk a merevlemezünkre. Erre alkalmas programok DVD Shrink, DVDDecrypter, Alcohol 120, Nero, stb. programok. Ezután a Nero Burning Rom-mal megnyitjuk az ISO file-t /File-->Nyitás/. Utána már írhatjuk is a filmünket, és már nem is fog törni a film. Wink

Kérlek ne küldj privát üzenetet DVD-és dologgal kapcsolatban!
Nyugodtan kérdezz a Fórumon.
További info

Legutóbb dvdX szerkesztette (Hétf. Jan. 22, 2007 11:34 am), összesen 2 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Dec. 14, 2005 10:19 am     Hozzászólás témája:

Felhasználó Pc konfigurációja

Dunay
Érdeklödő

Érdeklödő
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 25, 2006 8:08 am     Hozzászólás témája:
W Xp van a gépen SP2-vel.
Samsung dvd íróval ha +RW-ra másolok dvd-t, az lejátszható lesz az asztali gépen.
Ha viszont -R-re írok ugyanúgy, tnem vagyok képben!át minimális sebességgel, azt nem ismeri fel és kerregés közepette kiírja, hogy data cd.
Ezt Neroval és Pinnacle Instant copyval is produkálja.
Hogy javíthatnám ezt ki?
Dunay
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jan. 26, 2006 10:00 am     Hozzászólás témája:
Próbáltad más asztalai dvd lejátszón a -R-re megírt filmet lejátszani?
Ha érzékeny a lejátszód, kíérletezz szerintem a lemezekkel, író szoftverekkel. Próbálj meg elösször ISO file kiterjesztesben írni. Másold ki a filmet ISO-ba a vinyódra/DVDDecrypter, DVD Shrink/. És után aírd meg olyan író szofttal ami tudja az ISO-t. Pl. Nero, DVDDecrypter. mmmm

További info

Legutóbb dvdX szerkesztette (Hétf. Jan. 22, 2007 11:36 am), összesen 3 alkalommal
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

dvdmaster
Moderátor

Moderátor
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 08, 2006 11:52 am     Hozzászólás témája: Re: Hogyan érdemes DVD filmet írni!
dvdX írta:
Az elsődleges szempont, hogy ISO file kiterjesztét készítsünk a merevlemezünkre. Erre alkalmas programok DVD Shrink, DVDDecrypter, Alcohol 120, Nero, stb. programok. Ezután a Nero Burning Rom-mal megnyitjuk az ISO file-t /File-->Nyitás/. Utána már írhatjuk is a filmünket, és már nem is fog törni a film. Wink

Én is ISO-ban írom a filmeket, de maga Nero is képes a kép készítésre, és írására is.

Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó weblapjának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Máj. 12, 2007 7:42 pm     Hozzászólás témája:
Hali!
Segítséget kérnék. Kezdő vagyok a témában és pár dolgot nem értek.
Egynél több filmet szeretnék írni DVD-re (4,7GB).
Ha jól gondolom, akkor ISO file-okat kell írnom, majd ezeket kiírni DVD-re és akkor megy a több film.
A gondom ott van, hogy IMGTool-la meg is írom, de amikor ellenőrízem a Windows Media Playeren, hogy jó-e, akkor a felirat(ok) nem jelennek meg. A vinyón csak a main moive-k vannak, tnem vagyok képben!át a menüket nem szedtem le, (így az nem kell).
Vagy nem ez a jó megoldás...?
Mi kellene esetleg akkor még?
köszi
Privát üzenet küldése Felhasználó profiljának megtekintése Felhasználó Pc konfigurációja

pritamin
dvdX Fórum TISZTELETBELI TAG

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Máj. 13, 2007 11:26 am     Hozzászólás témája:
Szervusz Takinardi!
Pár észrevétel a problémáddal kapcsolatban. Úgy gondolom, hogy játékfilmekről van szó, ezért tudni kell, hogy kettőnél többet egy lemezre nem tudsz felírni, mert így is a képminőség romlására megy az, hogy a video tömörítési rátáját csökkenteni kell, 90-100 perces filmek esetében ez még elmegy. A másik, mindenképpen olyan dvd szerkesztő programot kell majd használnod, amivel egyszerü menüt tudsz készítei magadnak ahhoz, hogy indításkor kiválaszthasd a lejátszani kívánt filmet.
A továbbiakhoz egy kérdés! Milyen formában mentetted le a filmeket: dvd forma (video-ts, audio_ts könyvtárak), vagy már video: m2v, audio: ac3, felirat: sup fájlok?

Üdv: pritamin

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Vas. Máj. 13, 2007 11:49 pm     Hozzászólás témája:
Szia Pritamin!
Köszönöm a válaszodat.
Mivel kezdő vagyok, lehet hogy hülyeséget írok.
Így van, a legtöbbje játékfilm. DVD Shrinkkel vetettem lejjebb a méretét.
A video_ts könyvtárakban megvannak a vob, m2v, ac3 és sup fájlok, mert legtöbbnyire feliratokat tettem rájuk és ezért kellettek.
Persze amikor IFOEdittel megíratom a kész filmet, azután már letörlöm az m2v, ac3,stb, tartalmazó eredeti mappákat. (Egy észrevétel: ha az m2v file-t megnyitom WindowsMediaPlayeren, akkor nincs hangja. Ennek mi az oka?Csak azért kérdem, mert mit lehet csinálni még ezzekel az m2v file-okkal?)
Talán annyi időm nem lenne, hogy menüt is szerkessek. Akkor az lenne a legegyszerűbb, ha filmenként egy DVD-re írok???

Mégegyszer köszönöm a választ.
Minden jót!
Üdv

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 14, 2007 7:52 am     Hozzászólás témája:
Szervusz Takinardi!
A végéről kezdem. A jegjobb az, ha lemezenként egy filmet írsz, mert így a képminőség nem romlik láthatóan. Ráadásul írod, hogy shrinkkel már megfelelő méretre dolgoztad, így nem lesz gond vele.
Az m2v fájl a film video anyaga, önmagában csak a képi információkat tartalmazza, ezért nincs "hangja". A hang az ac3 fájl, ennek meg nincs "képe", a feliratot a sup-ból építi fel a program. Azt érdemes tudni, hogy a dvd a feliratot (a sup fájlt) nem szővegként hanem képként kezeli és tárolja, ezért nnem vagyok képben!éz visszanyerni a feliratot egy dvd-ből, képkarakter felismerő prg kell hozzá (pl a subrip).
Azt írod, hogy ifoedittel már összeraktad a filmet, akor viszont nincs más dolgod, mint kiírni, pl nero-val, az a szabvány video_ts könyvtárat simán beolvassa. Természetesen ilyenkor csak a már az ifoedittel elkészített fájlok lehetnek benne (vob, bop, ifo). Az ifo tartalmazza azokat az információkat, ami a lejáts
zónak kell ahhz, hogy értelmezni tudja az egész "maszlagot" ami a lemezen van, a bop egyszerűen mondva tartalék információs fájlok.
Mindenképpen azt tudom mondani tnem vagyok képben!át, hogy egy lemezre egy film. Az előfordulhat, hogy az ifoedit nem oda teszi a feliratot, ahova szeretnéd, ezen sajnos nem lehet változtatni, ha a felirat helyét is változtatni szeretnéd, akkor másik prg-t kell használni, pl a sony dvd architectet, leírást az oldalon találsz róla, nem szabad megijedni tőle, nem olyan bonyolult mint ahogy elsőre látszik és profi a feliratok terén.
De erre akkor térünk ki, amikor elkezded vele a munkát. Ha hosszútávon foglalkozni akarsz a dvd buherával mindenképpen valami komolyabb prg után kell nézni, de az első sikerek eléréséhez az ifoedit ragyogó.
Üdv pritamin

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 14, 2007 11:31 am     Hozzászólás témája:
Szia Pritamin!
nagyon szépen köszönöm aa választ, most már okosabb lettem. Smile
Való igaz, hogy az IFOEdit néha nem jól adja vissza a feliratot, ezért már többször is használom a MuxMan-t, azzal eddig nem volt gond...
Kíváncsivá tettél a sony-t illetőleg, bár leírást nem találtam, ellenben egy videóbemutatót igen. Hol találom a leírást?
(Itt van még egy külön gondom: a legújabb WindowsMediaPlayerem van és néha előfordul, hogy nem játszik le .avi file-okat, így ezt a bemutatót se tudom megtekinteni.codec hibákat ír ki. Ezzel mit lehet tenni, mert más avi-kat lehoz, néhányat nem...)
Köszönök mindent és a legjobbakat kívánom!
üdv: taki

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 14, 2007 3:01 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz!
Örülök, ha valamiben tudtam segíteni. Természetesen azt a prg-t kell használni, ami a számodra leginkáb megfelel.
Az architectről a főoldalon a programleírások között találsz ismertetőt.
A bemutatók közül ém a harmadikat töltöttem le, az mpg, bármelyik lejátszónak meg kell vele birkóznia. Sajnos a kodekkel kapcsolatban nem tudok mit mondani, ahány avi szinte annyiféle kódek kell hozá, ki kell kísérletezni, melyik játsza le. Arra azonban vigyázz, hogy a lehető legkevesebb kódek legyen a gépeden, mert tisztességesen összezavarják a gépet, ha sok van fent, az addig működö lejátszó is megbolondulhat.

dvdX
Site Admin

Site Admin
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 14, 2007 3:11 pm     Hozzászólás témája:
Elnézést, hogy bele kontárkodok, de a sok féle avi lejátszását a VLC media player-el próbáld.
Itt le is töltheted: http://dvdx.hu/index.php?optio.....&id=53

Ha ez nem viszi a kívánt videót, akkor a megfelelő kódeket kell telepítened. De ténylegesen vigyázz arra, amit Pritamin is mondott, hogy túlzásba ne vidd a kódekek telepítését, mert meg csuklik a géped.

További info

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Pént. Máj. 18, 2007 5:34 pm     Hozzászólás témája:
Hali!

Érdekelne per pillanat mégis a 2 film 1 DVD-re mert van pár olyan mese- és rajzfilmem, amik felférnének 1re.
Tudom kéne a Sony DVD Architect, egyelőre mág nincs meg, bár a 6.0-ás verzió valszeg meglesz...
Viszont enélkül, hogy kellene megcsinálni, mert addig is jó lenne felszabadítani a merevlemezt. Bár lehet addig míg meglesz, kibírom. Smile
Minden jót!
üdv

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Máj. 19, 2007 12:25 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz Takinardi!
Olvasd el itt a fórumon a dvd szerkesztésben a feliratos hozzászólást, dvdx most éppen egy lemez több film kérdéssel foglalkozik egy hozzászólás kapcsán.
Attól még természetesen ne hagy abba a dvd architect témát sem, az más irányból közelíti a megoldást. Én úgy tudom, hogy architect-ből a 4.0a a legújabb (vegasból van 6-os), de ha van ettől újabb verziójú, akkor az engem is érdekelne. Írok egy privátot ezzel kapcsolatban, örülnék, ha válaszolná rá.
Lehet, hogy gondoltál már rá, de legegyszerűbben úgy szabadíthatsz fel helyet a gépen, ha veszel 3-4 újtaírható dvd lemezt, nem egy komoly összeg és lementesz rá amit lehet. Felszabadul 15-20 Gb, mindjárt lesz helyed másra. Az architect programként kb 100MB-t foglal, a futtatáshoz meg kb 10GB hely kell, így ha használni akarod, akor helyet kell csinálni neki.

Üdv pritamin

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Máj. 19, 2007 1:03 pm     Hozzászólás témája:
SziA Pritamin!
Köszönöm újra! Smile
Igazad van, a legújabb 4.0-ás lesz meg, csak én a Vegasra értettem, ami viszont valóban 6-os. (Ahogy te is írtad.)
Valóban van 3 újraírhatóm, azzal együtt használom.
Természetesen válaszolok majd. Smile
üdv, tAKi

takinardi
Játékos

Játékos
PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Máj. 19, 2007 1:09 pm     Hozzászólás témája:
mit beszélek........
a 3.0-ás lesz meg, ami a régebbi. (6-os vegas, 3-as architect)
Smile
minden jót!

pritamin

PC konfigurációja
Hozzászólás Elküldve: Szomb. Máj. 19, 2007 3:16 pm     Hozzászólás témája:
Szervusz!

A 3.0-ás nem jó, hibás a felirat kezelése!!!!!!!!!
Mindenképpen a 4.0-ás kell. Olvasd el privit!

pritamin

Beállítások - Hozzászólás

Hozzászólások megtekintése:

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

BBCode használata engedélyézett
.
1 / 1 oldal .:. Új téma nyitása Hozzászólás a témához

SEO

Copyright © 2005-2012 dvdx.hu Minden jog fenntartva!